REKLAMA
REKLAMA

Kobieta zaginęła podczas grzybobrania. Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci otrzymali informację o zaginięciu grzybiarki w miejscowości Zahutyń. Czujni funkcjonariusze podczas patrolowania ulicy Lipińskiego zauważyli przemoczoną i wyraźnie zmęczoną kobietę. Okazało się, że jest to poszukiwana kobieta. Odnalezioną przekazano pod opiekę lekarzy.

W sobotę tuż po godz. 17. o  zaginięciu kobiety zawiadomił Policję jej zięć. Jak wynikało z przekazanych informacji, 61-letnia mieszkanka Sanoka wraz z mężem córką i zięciem  udała się do lasu na grzyby w rejon miejscowości Zahutyń. W pewnym momencie bliscy stracili kontakt z kobietą. Niestety własne poszukiwania nie przyniosły rezultatu, dlatego też zawiadomiono Policję.

Podczas czynności poszukiwawczych policjanci przeszukali kompleks leśny jednak nie napotkali zaginionej. Jeden z patroli policyjnych patrolował drogę na trasie Zagórz-Sanok. Na wysokości stacji paliw funkcjonariusze zauważyli odpowiadającą rysopisowi kobietę. Okazało się,  że jest nią poszukiwana 61-letnia mieszkanka Sanoka. Przemoczoną, zmarzniętą i zmęczoną kobietę natychmiast przekazano pod opiekę służb medycznych

Nawiązując do kolejnej sytuacji, w której prowadzone są poszukiwania zaginionego grzybiarza Policja przypomina:

– Nie wybierajmy się na grzyby zbyt późno, gdyż zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie.
– Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę, najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna teren.
– Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.
– Pamiętajmy, że jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy.
– Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy i w przypadku zgubienia się natychmiast zgłosić ten fakt Policji, przed wyjściem należy sprawdzić stan baterii.
– Dokładnie określmy rodzinie do jakiego lasu się wybieramy i w którym kierunku będziemy zmierzać oraz określmy godzinę powrotu do miejsca zamieszkania.

 

źródło: KPP Sanok,
foto: archiwum

21-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij