REKLAMA
REKLAMA

Plener malarski w ulubionym miejscu Karola Wojtyły (ZDJĘCIA)

RUDAWKA RYMANOWSKA / PODKARPACIE.  Rudawce Rymanowskiej odbył się VIII Plener Plastyczny Środowiskowych Domów Samopomocy z Województwa Podkarpackiego. Jest to cykliczna impreza integracyjna, której organizatorem jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzu.

 

Celem pleneru jest promocja i rozwój twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, integracja oraz wymiana doświadczeń artystycznych. Po raz kolejny stworzyliśmy naszym uczestnikom możliwość kontaktu z przyrodą, oraz malowanie z natury. W tym roku na miejsce pleneru wybraliśmy Rudawkę Rymanowską, głównie ze względu na swój malowniczy krajobraz, który w barwach jesieni zachwyca swym pięknem. To właśnie w tym miejscu spędzał czas na wypoczynku Kardynał Karol Wojtyła a malowniczy krajobraz rzeki Wisłok z wodospadem stał się natchnieniem do napisania wiersza „Źródło” – mówi Joanna Leszczyńska-Skubel dyrektor SDŚ w Zagórzu.

 

W Plenerze Plastycznym udział wzięło dziesięć Środowiskowych Domów z Województwa Podkarpackiego – Izdebki, Blizne, Krosno, Dynów, Ustrzyki Dolne, Lesko, Bircza, Krosno, Wolica i Zagórz. Prace Plastyczne wykonywane były różnymi technikami – rysowane ołówkiem, malowane kredką i farbami, w pełni oddawały piękno przyrody rudawskiej.

Kierownik Środowiskowego Domu w Zagórzu –Pani Joanna Leszczyńska-Skubel oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku – Pan Jakub Osika uroczyście wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Maskotką imprezy plenerowej był miś częstujący wszystkich uczestników słodkościami. Plener zakończono wspólnym pieczeniem kiełbaski oraz zabawą taneczną.

Organizatorzy dziękują dyrektorowi Zakładu Doświadczalnemu Instytutu Zootechniki z Krakowa Władysławowi Brejcie za bezpłatne udostępnienie miejsca na plener, oraz wszystkim sponsorom którzy wsparli tę cenną inicjatywę.

materiały nadesłane

24-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)