REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki z wizytą na komendzie (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Do komendy w Ustrzykach Dolnych, na sympatyczne spotkanie z policjantami, przybyły dzieci z Przedszkola nr 2. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach, w domu i na podwórku. Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta i zwiedzania siedziby ustrzyckich funkcjonariuszy.

 

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jednię, którą stroną drogi poruszają się piesi oraz jak być odpowiedzialnym pasażerem pojazdu. Policjantki prowadzące spotkanie z dziećmi przypomniały i pokazały jaką przyjąć postawę, gdy dziecko zostaje zaatakowane przez psa. Potem dzieci i policjantki przygotowały scenkę, w której przedszkolaki musiały wezwać przez telefon pomoc, albo nie wpuścić do mieszkania obcej osoby.

Na koniec spotkania dzieci zobaczyły, jak pracują policjanci, obejrzały i przymierzyły sprzęt policyjny oraz siedziały za kierownica radiowozu. Od dziś dzieciom z grupy „Pszczółki”, „Motylki” i „Biedronki” policjanci będą kojarzyć się z osobami, do których można zwrócić się o pomoc w każdej sytuacji.

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

17-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)