REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki z wizytą na komendzie (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Do komendy w Ustrzykach Dolnych, na sympatyczne spotkanie z policjantami, przybyły dzieci z Przedszkola nr 2. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach, w domu i na podwórku. Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta i zwiedzania siedziby ustrzyckich funkcjonariuszy.

 

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jednię, którą stroną drogi poruszają się piesi oraz jak być odpowiedzialnym pasażerem pojazdu. Policjantki prowadzące spotkanie z dziećmi przypomniały i pokazały jaką przyjąć postawę, gdy dziecko zostaje zaatakowane przez psa. Potem dzieci i policjantki przygotowały scenkę, w której przedszkolaki musiały wezwać przez telefon pomoc, albo nie wpuścić do mieszkania obcej osoby.

Na koniec spotkania dzieci zobaczyły, jak pracują policjanci, obejrzały i przymierzyły sprzęt policyjny oraz siedziały za kierownica radiowozu. Od dziś dzieciom z grupy „Pszczółki”, „Motylki” i „Biedronki” policjanci będą kojarzyć się z osobami, do których można zwrócić się o pomoc w każdej sytuacji.

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

17-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)