REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki z wizytą na komendzie (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Do komendy w Ustrzykach Dolnych, na sympatyczne spotkanie z policjantami, przybyły dzieci z Przedszkola nr 2. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach, w domu i na podwórku. Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta i zwiedzania siedziby ustrzyckich funkcjonariuszy.

 

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jednię, którą stroną drogi poruszają się piesi oraz jak być odpowiedzialnym pasażerem pojazdu. Policjantki prowadzące spotkanie z dziećmi przypomniały i pokazały jaką przyjąć postawę, gdy dziecko zostaje zaatakowane przez psa. Potem dzieci i policjantki przygotowały scenkę, w której przedszkolaki musiały wezwać przez telefon pomoc, albo nie wpuścić do mieszkania obcej osoby.

Na koniec spotkania dzieci zobaczyły, jak pracują policjanci, obejrzały i przymierzyły sprzęt policyjny oraz siedziały za kierownica radiowozu. Od dziś dzieciom z grupy „Pszczółki”, „Motylki” i „Biedronki” policjanci będą kojarzyć się z osobami, do których można zwrócić się o pomoc w każdej sytuacji.

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

17-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)