REKLAMA
REKLAMA

Kadra narodowa przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich na zgrupowaniu w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Na obiektach sportowych sanockiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trenuje kadra narodowa łyżwiarzy długich kobiet i mężczyzn, którzy przygotowują się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Zawodnicy przebywają tutaj na zgrupowaniu od 11 do 25 sierpnia.

Sezon letni jest jednym z najlepszych pod względem komercyjnym okresów dla sanockiego MOSiR, który w swoim kompleksie oferuje, m.in.: funkcjonującą cały rok halę lodową Arena Sanok, basen, tor długi, korty tenisowe, a także zaplecze hotelowe. Stąd jest ośrodkiem chętnie wybieranym przez sportowców do treningów, a także przez organizatorów zawodów rangi krajowej i międzynarodowej.

Cieszy nas fakt, że w tym roku władzom miasta, MOSiR i Podkarpackiemu Okręgowemu Związkowi Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa udało się zaprosić po raz pierwszy, w takim składzie kadrę olimpijczyków na obozy przygotowawcze do Sanoka. Wybrali oni Sanok jako jeden z głównych ośrodków treningowych przed olimpiadą, a wiadomo, że konkurencja w tym względzie jest duża. To spore wyróżnienie i dobra promocja dla miasta, które specjalizuje się zwłaszcza w sportach zimowych – mówi Romuald Kaszubowicz, prezes POZŁSiW.

Oprócz kadry narodowej na zgrupowaniu przebywają również łyżwiarze z Warszawy i Tomaszowa Mazowieckiego. Kadra narodowa trenuje po czujnym okiem prezesa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierza Kowalczyka i trenerów.

Mamy tutaj bardzo dobre warunki do pracy. W zajęciach kadry kobiet uczestniczy Sebastian Druszkiewicz. Jest on sparingpartnerem naszych kadrowiczek. W środowisku łyżwiarskim to nic nowego. Taki sposób przygotowań był praktykowany w Polsce, znany jest też w wielu krajach świata – informuje trener kobiet Krzysztof Niedźwiedzki. – Ważnym elementem przygotowań jest jazda na rolkach, do której zawodnicy mają dobre warunki na sanockim torze – w zimie lodowym, w lecie rolkowym.

Stale rozwijamy naszą infrastrukturę sportową, chętnie korzystając z wszelkich możliwych środków zewnętrznych, które pomagają nam w jej modernizacji. Mamy nadzieję, że kadra narodowa upodoba sobie sanocką bazę sportową i będzie u nas gościć częściej – mówi Marian Kurasz, wiceburmistrz Sanoka.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

14-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)