REKLAMA
REKLAMA

Tonący kajakarze na Solinie uratowani przez policjantów

SOLINA / PODKARPACIE.  Policjanci pełniący służbę w patrolu wodnym na Jeziorze Solińskim wyłowili i bezpiecznie przetransportowali na brzeg dwóch mężczyzn, którzy wpadli do wody po tym, jak ich kajak przewrócił się. Mężczyźni byli wyziębieni, temperatura wody nie przekracza 17°C.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13. Funkcjonariusze pełniący służbę na wodach Jeziora Solińskiego z pokładu łodzi patrolowej zauważyli mężczyznę stojącego na wywróconym kajaku w pobliżu Wyspy Małej. Okazało się, że w wodzie jest jeszcze jeden kajakarz. Policjanci wyłowili dwóch turystów z Gliwic, którzy trzymając się tonącego kajaka szybko opadali z sił. Od mężczyzn czuć było alkohol. 28 i 26-latek zostali bezpiecznie przetransportowani na przystań, z której wypożyczyli kajak.

Mając na uwadze, że trwa sezon wakacyjny, a pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, apelujemy o zachowanie rozwagi podczas kąpieli oraz korzystania ze sprzętu pływającego. Pamiętajmy również, że alkohol i woda nie jest dobrym połączeniem! Nie wypływajmy na głęboką wodę będąc pod jego wpływem – przestrzegają policjanci.

 

źródło: KPP

24-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook