REKLAMA
REKLAMA

Uczczą pamięć Powstańców

BUKOWSKO / PODKARPACIE.  3 sierpnia na Bukowicy uczestnicy III Rajdu Dwóch Kardynałów, Kompania Honorowa 5 Batalionu Podhalańskiego z Przemyśla, Harcerze ZHP Ziemi Sanockiej, Poczty Sztandarowe, delegacje wojska i władz administracyjnych wezmą udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Styczniowe.

Na czerwonym szlaku karpackim spotkają się uczestnicy III Beskidzkiego Rajdu Sladami Dwóch Kardynałów w grupie 330 osobowej, którzy idąc z Komańczy, w Pastwiskach zboczą lekko z trasy i około godziny 13 w południe dojdą do miejsca zwanego „MOGIŁA”. Zaś druga częśc uczestników uroczystości  (około 200 osób) wyjedzie z Bukowska przez Wolę Piotrową około godziny dwunastej w południe i zajmie miejsca przed przybyciem „Rajdu”.

Około godziny 13 z asystą Kompanii Honorowej 5 Batalionu Podhalańskiego z Przemyśla, Harcerzami ZHP Ziemi Sanockiej, Pocztami Sztandarowymi i delegacjami wojska i włądz administracyjnych odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie tablicy granitowej upamiętniającej 150 Rocznicę Powstania Styczniowego

Tablica odsłonięta zostanie ku pamięci grupy powstańców z Bukowska wracających do rodzinnej miejscowości. Wpadli w zasadzkę wroga i wszyscy zginęli. Zostali pochowani w lesie w zbiorowej mogile. ówczesne władze nie pozwoliły rodzinom za pochówek w Bukowsku.

31-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)