REKLAMA
REKLAMA

Wjechał w ogrodzenie uciekając przed policjantami

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W nocy brzozowscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego hondą civic, lecz mężczyzna zignorował podawane sygnały i podjął próbę ucieczki. Swoją jazdę kierowca zakończył wjeżdżając w ogrodzenie jednej z posesji

w Starej Wsi, wydostał się jednak z pojazdu i próbował uciekać pieszo. Ostatecznie 23-latek znalazł się w policyjnym areszcie.

Minionej nocy kilka minut przed godz. 1. brzozowscy policjanci ruchu drogowego patrolując teren miasta zauważyli hondę civic, której kierowca na widok policyjnego radiowozu skręcił w boczną drogę i zdecydowanie przyspieszył. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego hondą. Pomimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierowca nadal kontynuował jazdę ignorując podawane polecenia. Policjanci ruszyli za nim pościg. Swoją jazdę mężczyzna zakończył po przejechaniu kilku kilometrów w sąsiedniej miejscowości. W trakcie ucieczki na jednym z zakrętów kierujący hondą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie przy jednej z posesji w Starej Wsi. To nie powstrzymało go jednak od dalszej ucieczki, kierowca wydostał się z samochodu i uciekł pieszo między pobliskie zabudowania.


W trakcie wykonania czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili mężczyznę, który siedział wcześniej za kierownicą hondy i uciekał przed funkcjonariuszami. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Humnisk. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu i ubezpieczony.

Funkcjonariusze dotarli do uciekiniera. Młody człowiek ukrył się przed policjantami w miejscu swojego zamieszkania. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 0,8 promila alkoholu. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. Ostatecznie mieszkaniec Humnisk znalazł się w policyjnym areszcie.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto 23-latek odpowie za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.

KPP Brzozów

18-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)