REKLAMA
REKLAMA

Wjechał w ogrodzenie uciekając przed policjantami

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W nocy brzozowscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego hondą civic, lecz mężczyzna zignorował podawane sygnały i podjął próbę ucieczki. Swoją jazdę kierowca zakończył wjeżdżając w ogrodzenie jednej z posesji

w Starej Wsi, wydostał się jednak z pojazdu i próbował uciekać pieszo. Ostatecznie 23-latek znalazł się w policyjnym areszcie.

Minionej nocy kilka minut przed godz. 1. brzozowscy policjanci ruchu drogowego patrolując teren miasta zauważyli hondę civic, której kierowca na widok policyjnego radiowozu skręcił w boczną drogę i zdecydowanie przyspieszył. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego hondą. Pomimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierowca nadal kontynuował jazdę ignorując podawane polecenia. Policjanci ruszyli za nim pościg. Swoją jazdę mężczyzna zakończył po przejechaniu kilku kilometrów w sąsiedniej miejscowości. W trakcie ucieczki na jednym z zakrętów kierujący hondą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie przy jednej z posesji w Starej Wsi. To nie powstrzymało go jednak od dalszej ucieczki, kierowca wydostał się z samochodu i uciekł pieszo między pobliskie zabudowania.


W trakcie wykonania czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili mężczyznę, który siedział wcześniej za kierownicą hondy i uciekał przed funkcjonariuszami. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Humnisk. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu i ubezpieczony.

Funkcjonariusze dotarli do uciekiniera. Młody człowiek ukrył się przed policjantami w miejscu swojego zamieszkania. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 0,8 promila alkoholu. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. Ostatecznie mieszkaniec Humnisk znalazł się w policyjnym areszcie.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto 23-latek odpowie za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.

KPP Brzozów

18-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)