REKLAMA
REKLAMA

„Mistrz Geografii Fizycznej” wyłoniony!

SANOK / PODKARPACIE. Zakończyła się V edycja konkursu geograficznego „Mistrz Geografii Fizycznej”, którego finał zorganizowany został 18 marca 2014 w I LO w Sanoku. Mistrzem Geografii została uczennica Gimnazjum nr 2 w  Sanoku – Kamila Kijek.

Konkurs przygotowany był na najwyższym poziomie przez nauczycielki z I LO Annę Demkowską i Bożenę Myćkę oraz doradcę metodycznego geografii Anetę Pelc reprezentującą CDN w Sanoku. W konkursie udział wzięli uczniowie z sanockich oraz okolicznych gimnazjów. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 27 osób z 10 szkół (Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Gimnazjum nr 2 w Sanoku, Gimnazjum nr 3 w Sanoku, Gimnazjum nr 4 w Sanoku, Gimnazjum w Zagórzu, Gimnazjum w Długim, Gimnazjum w Rzepedzi, Publiczne Gimnazjum w Bukowsku oraz Publiczne Gimnazjum w   Nowotańcu).

Jak już wspomniano zwyciężyła uczennica Gimnazjum nr 2 – Kamila Kijek. II miejsce zdobyli ex aequo: Piotr Preisner z Gimnazjum nr 3 w Sanoku oraz Aleksander Materniak reprezentujący Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Miejsce III należało do Daniela Kurosza z Gimnazjum nr 3 w Sanoku, zaś IV ex aequo do Anny Sawczyszyn z Gimnazjum w Rzepedzi oraz Dawida Borysa z Gimnazjum nr 1 w Sanoku. W klasyfikacji zbiorowej najwyższe wyniki osiągnęli uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Sanoku, a po nich kolejno z Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4 w Sanoku.

Konkurs o tytuł Mistrza, jak mówią sami uczniowie, nie należał do najłatwiejszych, ale dla osób zainteresowanych geografią i traktujących ten przedmiot bardziej jako hobby niż naukę, był wspaniałym doświadczeniem. Wszyscy uczestnicy konkursy zgodnie twierdzą, że tego typu testy wiedzy będą polecać swoi młodszym kolegom.

Miłym akcentem było wręczenie nagród książkowych i dyplomów, które otrzymali zarówno zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy konkursu.

W przyszłym roku na pewno odbędzie się kolejna edycja konkursu. Będzie to już nasze VI spotkanie z geografią. Już dziś zapraszamy gimnazjalistów do wzięcia udziału w walce o tytuł Mistrza – mówi Aneta Pelc, jedna z organizatorek.

materiał nadesłany

24-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook