REKLAMA
REKLAMA

Czterech młodych mężczyzn napadło na staruszkę. Zabrali jej 160 zł

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Niespełna godzinę zajęło brzozowskim policjantom ustalenie i zatrzymanie sprawców rozboju w Golcowej.  Okazali się nimi czterej młodzi mężczyźni w wieku od 14 do 20 lat, którzy aby zdobyć pieniądze zdecydowali się napaść na starszą kobietę.

Decyzją sądu dwaj najstarsi najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W niedzielę, około godz. 14.30. dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w miejscowości Golcowa napadnięto na 81-letnią kobietę i zabrano jej pieniądze. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że był to zamaskowany młody mężczyzna, który wszedł do jej domu i siłą odebrał jej pieniądze. Jak dodała, nożem odciął kieszeń fartucha, który miała na sobie. W kieszeni miała 160 zł.

Na miejsce zdarzenia dyżurny natychmiast skierował policjantów. Po niespełna godzinie intensywnych działań funkcjonariusze ustalili czterech młodych mężczyzn, w wieku od 14 do 20 lat, którzy mieli związek z tym przestępstwem. Wszyscy działali wspólnie i porozumieniu lecz to 20-latek dokonał napadu na kobietę i zabrał jej pieniądze. Trzej pozostali stali na tzw. „czatach”.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym młodzi ludzie ukryli swój łup. Szybkie i sprawne działania policjantów pozwoliły na odzyskanie 140 zł., których mężczyźni nie zdążyli jeszcze wydać. Zaraz po dokonaniu przestępstwa za kwotę 20 zł mężczyźni zrobili zakupy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nóż, którym posługiwał się sprawca.

Wszyscy usłyszeli zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą karnie. Wobec 18 i 20-latka sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu młodzi mężczyźni spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące. 14 i 15-latek po przesłuchaniu zostali przekazani rodzicom.

KPP Brzozów

13-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)