REKLAMA
REKLAMA

Dziękczynienie za kanonizację i uzdrowienia

TREPCZA / PODKARPACIE. W poniedziałek 2 czerwca 2014 roku o godz. 18,00 zaplanowana została kolejna Msza uzdrowienia duszy i ciała, z udziałem o. Józefa Witko OFM z Krakowa. Będzie ona miała również charakter dziękczynny za niedawną kanonizację św. Jana Pawła II.

Przygotowywana jest przy ołtarzu polowym w bliskości Papieskiej  Barki, aby wyrazić szczególną wdzięczność za Jego troskę o chorych i cierpiących. Nie było pielgrzymki w różne zakątki świata bez spotkania i modlitwy razem z tymi, których nazywał „skarbem Kościoła” . Znane i opisane są przypadki całkowitych uzdrowień po papieskiej modlitwie i błogosławieństwie.

Początek  Mszy o uzdrowienie duszy i ciała w Trepczy ściśle łączy się z odsłonięciem i poświęceniem Papieskiej Barki w sierpniu 2007 roku. Podczas uroczystości zostanie wspólnie wykonana pieśń „Święty Janie Pawle”, której autorem melodii i słów jest Marek Dziok z Sanoka. Uczestnicy liturgii będą mogli zabrać ze sobą pamiątkową płytę CD z tą kompozycją i innymi pięknymi utworami muzycznymi wykonywanymi podczas Mszy uzdrowienia. Dobrowolny dar serca za płytkę przeznaczony będzie na fundusz pomocy w wakacyjnym wypoczynku dzieci i młodzieży z rodzin ubogich.

Serdecznie dziękujemy dobroczyńcom z Sanoka i Krakowa, którzy wsparli wydanie tej muzycznej pamiątki, zaś zaprzyjaźnionej sanockiej pracowni kamieniarskiej za uzupełnienie pamiątkowej tablicy o jakże ważne słowo „ŚWIĘTY”  JAN PAWEŁ II.

materiał nadesłany

23-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)