REKLAMA
REKLAMA

Kolorowy marsz ulicami Brzozowa. Za nami V Akcja Żonkilowa (ZDJĘCIA)

W Brzozowie odbyła się V Akcja Żonkilowa, której organizatorem była Fundacja „W Trosce o Życie” działająca przy hospicjum domowym DAR-MED.

W pierwszy dzień na terenie parku miejskiego odbyła się dyskoteka dla młodzieży, którą poprowadził pełen energii i wigoru DJ Rafcio.

W drugim dniu odbył się uroczysty przemarsz ulicami Brzozowa od Centrum Medycznego DAR-MED z ul. 3-go Maja do Parku Jordanowskiego.

V Marsz Żonkilowy zaszczyciły swoim osobistym udziałem władze Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Starostwo Powiatowe reprezentowała 100-osobowa grupa pracowników, których Fundacja „W Trosce o Życie” wspierała w akcji „Razem przeciwko białaczce” mającej na celu poszukiwanie potencjalnych dawców szpiku kostnego dla osób dotkniętych ciężką chorobą nowotworową.

Na czele marszu jechał pięknie przystrojony w żonkile konny dyliżans, a za nim w harmonijnym szyku maszerowały mażoretki i Orkiestra Dęta „AVANTI” z Sanoka, pod kierownictwem kapelmistrza Grzegorza Maliwieckiego. Za muzykami maszerowała grupa wolontariuszy z czternastu szkół powiatu brzozowskiego, leskiego i sanockiego  licząca ponad dwustu uczniów i opiekunów, prezentując swoje piękne żonkilowe banery i rozdając przechodniom kwiaty żonkili symbolizujących nadzieję.

Do Marszu dołączali się mieszkańcy Brzozowa i okolicznych miejscowości, a także grupa motocyklistów z całego województwa podkarpackiego, w tym „Niezrzeszone Forum Motocyklistów 2oo” i „grupa „Kryzys”. Za tym około 800-osobowym Marszem jechały dwa samochody ciężarowe VOLVO i hybrydowa Toyota.

Było to bardzo atrakcyjne wizualnie wydarzenie, niosące jednocześnie ważne przesłanie, że trzeba dzielić się z drugim człowiekiem nadzieją i pomagać sobie wzajemnie w najtrudniejszych chwilach życia, w czasie walki z chorobą i w chwili, gdy nic już nie jest jej w stanie pokonać.

Po przemarszu, od „Hymnu żonkilowego” rozpoczęto atrakcje w parku miejskim.  Otwarcia imprezy dokonała dyrektor DAR-MEDU Jolanta Leń przybliżając cele marszu oraz działalność fundacji „W Trosce o Życie” wpierającej ludzi przewlekle i nieuleczalnie chorych oraz ich rodziny. Przemawiali również: marszałek województwa Tadeusz Pióro, zastępca Burmistrza Brzozowa Maria Rymarz,  rektor PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku doc. dr Elżbieta Cipora i Rafał Jasiński – prezes Fundacji „Czas Nadziei”.

Po pięknym koncercie Orkiestry Dętej „AVANTI” z Sanoka odbyło się wręczanie nagród za konkurs plastyczny „Nadzieja w żonkilu ukryta”, któremu przewodniczyła Magdalena Wyżykowska- Figura – artysta plastyk. Do konkursu nadesłano 51 prac plastycznych z kilkunastu szkół. Następnym punktem programu były piękne i bardzo zróżnicowane pod względem tematycznym występy szkół, które wzięły udział w Marszu. Dzieci wykonywały piosenki, tańce, układy gimnastyczne i scenki rodzajowe. Było co podziwiać.

Swoim profesjonalnym pokazem tanecznym zachwycił publiczność finalista programu „Mam talent” Marcin Dudycz. Gwiazdą wieczoru był Zespól TABU, grający muzykę reggae. Z pewnością wszyscy wspaniale bawili się na tym koncercie, o czym świadczył gromki aplauz i oczywiście bisy.

Po występie Tabu odbyła się „loteria cegiełkowa”, w której można było wygrać cenne nagrody, np. kurs prawa jazdy, czy kolację w dobrej restauracji. Około 22.00 rozpoczęła się druga część dyskoteki w plenerze, której ponownie przewodził DJ Rafcio.

W parku było wiele różnorodnych stoisk. Można więc było mile spędzić czas, posilić się, zrelaksować, czy nauczyć czegoś nowego. Atrakcje te zapewnili strażacy z PSP z Brzozowa i OSP w Starej Wsi, policjanci z Brzozowa i Rzeszowa, WORD z Krosna, motocykliści, Dealer Toyoty i VOLVO, konsultantka firmy AVON Beata Śnieżek, wodzireje z Krakowa, opieka medyczna z DAR-MED-u i wiele innych osób wspierających to piękne wydarzenie.

Mimo chłodnej temperatury wszyscy dobrze się bawili i każdy mógł na terenie parku znaleźć coś dla siebie. A promowane przez fundację idee opieki hospicyjnej z pewnością trafiły do świadomości wielu osób, którzy wzięli udział w tym pięknym wydarzeniu.

J. Rajtar-Żaczek – koordynator

źródło: materiały nadesłane

20-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)