REKLAMA
REKLAMA

Miroslav Fryčer trenerem Ciarko PBS Bank KH Sanok

SANOK / PODKARPACIE. Nowym szkoleniowcem został Miroslav Fryčer, były wybitny zawodnik NHL i trener klubów z Czech i Włoch. Obecni trenerzy będą ściśle współpracowali z pierwszym szkoleniowcem.

Co do konkretnych zadań i ról trenerów Demkowicza i Ćwikły to zostanie ustalone po rozmowie zarządu z nowym szkoleniowcem. Ostatnie kłamliwe doniesienia medialne nie wpływają dobrze na atmosferę w drużynie. Jednak nie zrażają nas do kolejnych działań, dlatego nowy trener już jutro pojawi się w klubie. Pan Frycer, który ma wielki autorytet będzie bacznie obserwował dzisiejsze spotkanie w Oświęcimiu i na pewno dojdzie do konkretnych wniosków – mówi prezes Waldemar Bukowski.

Po dzisiejszej rannej odprawie, przeprowadzono krótką a treściwą rozmowę, podbudowującą drużynę głównie na dzisiejszy mecz. Przedstawiliśmy obecną sytuację na pozycjach trenerskich, po to by oczyścić sytuację i by informacje pierwsze wyszły od władz klubu a nie po chcących namieszać doniesieniach medialnych – dodał prezes Ciarko PBS Bank.

Miroslav Fryčer urodził się 27 września 1959 roku w Opawie. Jako zawodnik grający na pozycji napastnika występował m.in. w NHL (Quebec Nordiques, Toronto Maple Leafs, Detroit Red Wings oraz Edmonton Oilers) rozgrywając tam 432 spotkania notując 341 punktów za 150 goli i 186 asyst. Wystąpił w meczu Gwiazd NHL w 1985 roku i jako pierwszy Czech zdobył w tym prestiżowym meczu bramkę. Z Vitkovicami zdobywał złoto i brąz. Wystąpił w 55 meczach reprezentacji Czechosłowacji zdobywając 14 goli. Z kadrą na a Mistrzostwach Świata zdobył srebro (1979) i brąz (1981).

Karierę trenerską rozpoczął w sezonie 1994/95 obejmując pierwszoligowy HC Havirov, w tym samym sezonie dołączył do sztabu szkoleniowego Ekstraligowego HC Vitkovice. Następny sezon samodzielnie prowadził klub z Havirzowa by od sezonu 1996/1997 objąć włoski zespół Val Pusteria Brunico gdzie prowadził go przez dwa sezony (brąz w pierwszym sezonie). Kolejne trzy spędził już z klubem Merano, z którym świętował największy sukces w karierze trenerskiej zdobywając w sezonie 98/99 Mistrzostwo Włoch. Kolejno trenował włoski Ritten oraz przez półtorej sezonu HC Vitkovice gdzie powrócił na pół sezonu do Włoch by prowadził Cortinę. W sezonie 2008/2009 prowadził ponownie Havirov. Przez ostatnie cztery sezony prowadził włoski klub Fassa i Merano gdzie rozstał się z tym ostatnim w listopadzie ubiegłego roku.

za: oficjalna strona internetowa Ciarko PBS Bank KH Sanok

12-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)