REKLAMA
REKLAMA

(Nie)Trzeźwy Autobus. Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj (20 bm) wczesnym rankiem policjanci prowadzili wzmożone działania na terenie powiatu brzozowskiego pod kryptonimem „Trzeźwy Autobus”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad pięciuset kierujących. Dwaj kierowcy autobusów odpowiedzą za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Dziś od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu brzozowskiego policjanci prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Trzeźwy Autobus”. Miały one na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. W wyniku działań prowadzonych na obszarze całego powiatu zorganizowano 9 punktów kontrolnych, na których brzozowscy policjanci sprawdzili trzeźwość 549 kierowców, w tym 138 kierujących autobusami i busami. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice pojazdów będąc pod działaniem alkoholu.

Pierwszemu pijanemu kierowcy policjanci udaremnili dalszą jazdę około godz. 5 w Nozdrzcu. To tam funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kursowy autobus jadący do Rzeszowa. Okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie. 38-letni mieszkaniec Hłudna już dalej nie pojechał a pasażerowie siedzący w pojeździe kontynuowali dalszą podróż w innym autobusie.

Drugim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 59-letni mieszkaniec Jabłonki. W tym przypadku był to również kierowca autobusu kursowego przewożącego pasażerów. Pojazd policjanci zatrzymali do kontroli drogowej około godz. 7 w Dydni. Wynik badania trzeźwości kierowcy wskazał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznom prawa jazdy. Na jak długo się z nimi pożegnają – zadecyduje o tym sąd.

źródło: KPP Brzozów

21-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)