REKLAMA
REKLAMA

Owoce słodkim podarkiem. Akcja rozdawania jabłek w Sanoku! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Firma Intermarche do połowy października prowadzi akcję pt. „Jedz jabłka”. Część owoców została już ofiarowana szkołom w Polsce. Pierwotnie jabłka miały trafić do… Rosji.

Akcja „Jedz jabłka” miała dotrzeć do placówek edukacyjnym na terenie Obwodu Kalingradzkiego. Owoce ostatecznie zostały przekazane 110 polskim szkołom. Intermarche chce wspierać polskich sadowników oraz promować zdrowy tryb odżywiania.

W piątek w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku rozdawane były owoce przez pracowników Intermarche. W skrzyniach było ich ok. 300 kg. Placówka została wybrana do tej akcji kilka dni wcześniej.
– W całej Polsce wszystkie sklepy Intermarche w dniach między 7 – 14 października organizują akcję pt. ‚Jedz jabłka’. W ramach niej wybrana placówka lub szkoła dostaje jabłka do rozdania dzieciom za darmo – informuje Marcin Winisz, pracownik Intermarche.

Od samego rana dzieci otrzymywały zdrowe przekąski. Radość była wielka, a każdy otrzymał tyle jabłek ile chciał. To niejedyna akcja na terenie szkoły, która promuje zdrowy styl odżywiania. Już od ponad trzech lat w Szkole Podstawowej nr 3 W Sanoku organizowane są dwa inne przedsięwzięcia.
– Oprócz tej akcji w szkole realizowane są projekty: ‚Szklanka mleka’ oraz ‚Jemy warzywa i owoce’. Te smakołyki rozdawane są dzieciom co drugi dzień. Projekt organizuje Agencja Rynku Rolnego w Rzeszowie – informuje Adam Mindur, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku.

Karolina Łuczka


13-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)