REKLAMA
REKLAMA

Pościg za pijanym kierowcą. 18-latek odpowie za kradzież samochodu oraz jazdę ,,na podwójnym gazie”

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Dzięki sprawnej i szybkiej akcji brzozowskich funkcjonariuszy mężczyzna, który dokonał kradzieży volkswagena golfa znalazł się w rękach Policji. Złodziej został zatrzymany w policyjnym pościgu. Jak ustalili funkcjonariusze nie było to jedyne przestępstwo, którego dopuścił się tej nocy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sylwestrową noc,  około godz. 2.30 dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży volkswagena golfa. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód został skradziony z terenu prywatnej posesji w Brzozowie w czasie, gdy jego właściciel przebywał w domu.

W rejon przestępstwa niezwłocznie zostali skierowani policjanci z brzozowskiej drogówki. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się poszukiwaniem skradzionego pojazdu i ustalaniem tożsamości złodzieja. Już po kilku minutach od zgłoszenia policjanci patrolując teren Zmiennicy zauważyli poszukiwanego volkswagena golfa, którego kierowca na widok radiowozu skręcił z drogi głównej w pobliskie zabudowania podejmując próbę ucieczki. Patrol ruszył w pościg za kierującym używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dając mu znak do zatrzymania pojazdu. Kierowca nadal nie reagował i kontynuował ucieczkę. Jednak po chwili funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Brzozowa. Policjanci ustalili, że młody człowiek jest pijany. Alkomat wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ostatecznie 18-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a samochód policjanci zwrócili prawowitemu właścicielowi.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 18-letni złodziej volkswagena nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ prawo jazdy zostało mu zatrzymane za kierowanie pod wpływem alkoholu. Ponadto jak się okazało mężczyzna zlekceważył obowiązujący wyrok sądowy dotyczący zakazu prowadzenia pojazdów i po raz kolejny wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj młody człowiek usłyszał już zarzut kradzieży samochodu i kierowania w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązującego zakazu kierowania pojazdami. 18-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.  Wkrótce za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

 

źródło: KPP Brzozów
foto: archiwum KWP

03-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)