REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie biesiadne „Z kufra Babuni” (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE.   To już XIII edycja imprezy organizowanej dla Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Sanok. W tym roku Panie spotkały się 19 października w Wiejskim Domu Kultury w Pisarowcach w rekordowej liczbie 23 Kół Gospodyń Wiejskich.

Przy tradycyjnym kuferku na scenie stanęła Babcia Antoliczka (w cywilu Teresa Podolak), która jak zawsze w niezwykle humorystyczny sposób prezentowała jego zawartość. Udzielała cennych rad dostarczając biesiadnikom wiele radości.

Jak co roku KGW przywiozły na imprezę staropolskie potrawy. Można było częstować się pysznym żurem, razowymi pierogami z kapustą, gołąbkami z ziemniakami i kaszą, kapustą z fasolą. Na stołach nakrytych jutą królowały serniki, pierniki, makowce. Nie mogło zabraknąć swojskiego chleba ze smalcem, pysznych bułek, bułeczek z różnym nadzieniem w glinianych dzbankach pachniała juszka gotowana z suszonych jabłek i śliwek.

dsc_5588

Na scenie dla biesiadników zatańczył regionalny Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka” z Nowosielec prezentując wiązankę tańców rzeszowskich i krośnieńskich. Na ludową nutę wystąpiła kapela góralska z Lipnicy.  Do wspólnego śpiewania wszystkich uczestników spotkania biesiadnego porwał zespół muzyczno-obrzędowy „Pakoszowianie” z Pakoszówki. Natomiast Panie z KGW ze Strachociny rozbawiły wszystkich scenką rodzajową „Rolnik szuka żony”. Na zakończenie Pani Wójt dziękując wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za udział w biesiadzie i prezentacje tradycyjnych potraw wręczyła im pamiątkowe nagrody i dyplomy.

Atrakcją imprezy był przepiękny tort w kształcie kufra upieczony przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Płowcach.

materiały nadesłane

21-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)