REKLAMA
REKLAMA

Szajka włamywaczy grasuje na terenie powiatu brzozowskiego. Policjanci apelują o czujność

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci poszukują sprawców włamań do domów. Łupem złodziei padła wartościowa biżuteria oraz pieniądze. Do takich przypadków kradzieży doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu brzozowskiego.

Policja apeluje do właścicieli o ostrożność i większy nadzór nad swoim majątkiem.

W ostatnim czasie brzozowscy policjanci odebrali zgłoszenia dotyczące włamań do domów. Do tego typu zdarzeń doszło na terenie Bliznego, Brzozowa i Grabownicy Starzeńskiej. Sprawcy tych przestępstw wykorzystywali nawet chwilową nieobecność domowników. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dostali się do budynków pokonując zabezpieczenia okienne. Po spenetrowaniu pomieszczeń włamywacze zabrali ze sobą wartościowe przedmioty. W ich zainteresowaniu była złota biżuteria oraz pieniądze.

Policja poszukuje sprawców włamań. Postępowanie w tych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które były świadkami lub posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców włamań. Kontaktować można się osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer (13) 43 08 320, (13) 43 08 310 oraz numer alarmowy 997.

Aby uchronić się przed tego typu przestępstwami policjanci apelują do właścicieli o ostrożność i większy nadzór nad swoim majątkiem. Nie przechowujmy wartościowych przedmiotów czy większej ilości pieniędzy w łatwo dostępnym miejscu. Zabezpieczmy je we właściwy sposób. Zwracajmy uwagę na osoby obce, które interesują się naszym mieniem czy mieniem sąsiada. Natomiast gdy sprawcy poruszają się samochodem, postarajmy się zapamiętać markę pojazdu i jego numery rejestracyjne. W przypadku naszej nieobecności w domu zadbajmy o właściwe zabezpieczenie drzwi i okien, nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką. Nie wstydźmy się poprosić o pomoc dobrego sąsiada, który pod naszą nieobecność otoczy swoją czujnością nasz dobytek, a w przypadku obaw lub podejrzeń co do próby dokonania przestępstwa poinformuje o tym Policję.

źródło: KPP Brzozów
foto: sxc.hu

08-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)