REKLAMA
REKLAMA

Za dużo na liczniku i samochód w rowie (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczorajsze opady śniegu skutkowały zdarzeniem drogowym w miejscowości Wesoła. Tam, kierujący fiatem ducato nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia.

Policja przypomina, że zimowej aurze towarzyszą najczęściej trudne warunki drogowe i apeluje o ostrożność.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 12.30 w  miejscowości Wesoła. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący fiatem ducato, 24-letni mieszkaniec Przeworska, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna zjechał z drogi i doprowadził do wywrócenia samochodu. W pojeździe nie było pasażerów. W wyniku tego zdarzenia kierowca nie doznał obrażeń.

Na miejscu zdarzenia, oprócz policjantów, pracowały również inne służby ratownicze. Pojazd uczestniczący w zdarzeniu był wyciągany z przydrożnego rowu i stawiany na koła przy pomocy sprzętu straży pożarnej.

Policja przypomina, że padający śnieg i zalegające na jezdni błoto pośniegowe sprawiają, że warunki drogowe znacznie się pogarszają. Mokra nawierzchnia jezdni jest bardzo zdradliwa i znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu. W takich warunkach trudniej jest zapanować nad rozpędzonym pojazdem i zatrzymać go w odpowiednim momencie przed przeszkodą. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę.

źródło: KPP Brzozów

27-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)