REKLAMA
REKLAMA

37-latek tylko miesiąc cieszył się prawem jazdy

HACZÓW / PODKARPACIE. Niespełna miesiąc cieszył się swoim prawem jazdy 37-letni mieszkaniec gminy Haczów. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Zatrzymany mężczyzna miał 0.28 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę około godz. 18 patrol ruchu drogowego brzozowskiej komendy zatrzymał do kontroli kierującego audi, który popełnił wykroczenie przekraczając dozwoloną prędkość. Kierowcą pojazdu okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Haczów. W trakcie czynności służbowych funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny na alkomacie. Urządzenie wskazało 0,28 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu policjanci zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy.  Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna uzyskał swoje uprawnienia do kierowania pojazdami początkiem lutego br. Cieszył się nimi niespełna jeden miesiąc. Teraz za swoje zachowanie 37-latek odpowie przed sądem. Nie ominie go również kara za pierwsze z popełnionych wykroczeń.

Przypominamy, że w Polsce dopuszczalna ilość alkoholu u  kierowcy nie może przekroczyć 0,2 promila. Wybierając się jednak w podróż samochodem warto zachować wstrzemięźliwość od alkoholu niezależnie od przepisów regulujących dopuszczalną jego zawartość w organizmie kierowcy.

alkomat101

Art. 87 kodeksu wykroczeń
„§ 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.
§ 1a. Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§ 2. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu do 14 dni albo karze grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§ 4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.”

źródło: KPP Brzozów

04-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)