REKLAMA
REKLAMA

Dwoje uczestników wypadku już w domach. Poprawia się stan zdrowia najciężej rannego siatkarza (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Najlżej ranni uczestnicy tragicznego wypadku na autostradzie A4, Joanna Prokop i Krystian Lisowski opuścili szpitale i wrócili do domów. Większych obrażeń doznał Bartosz Wojtal, ale i on fizycznie czuje się coraz lepiej. W czwartek i piątek pogrzeby zmarłych Kamila Maja i Dariusza Zborowskiego. Rusza pomoc dla poszkodowanych i ich rodzin.

O TRAGICZNYM WYPADKU INFORMOWALIŚMY TUTAJ:

Karpaty Krosno pogrążone w bólu po stracie siatkarzy. W czwartek pogrzeb Dariusza Zborowskiego (ZDJĘCIA)

Dwaj siatkarze Karpat Krosno zginęli w wypadku na autostradzie A4 (ZDJĘCIA)

Przypomnijmy, w ubiegły piątek około godziny 21:30 na autostradzie A4 w okolicach Brzeska doszło do tragicznego wypadku z udziałem czterech siatkarzy i jednej siatkarki Karpat Krosno. W niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach samochód, którym cała piątka wracała do domów wykorzystując przerwę w rozgrywkach, dachował i uderzył w barierę. Nie przeżyli 20-letni Kamil Maj i 21-letni Dariusz Zborowski.

Najciężej ranny Bartosz Wojtal dzień po wypadku został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Wbrew pierwszym, nieoficjalnym doniesieniom, zawodnikowi nie amputowano nóg. Nie odniósł on również poważnych obrażeń wewnętrznych. Jego stan, określany jest jako dobry. Siatkarz przebywa w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Do domów zostali wypisani Joanna Prokop i Krystian Lisowski, którzy do szpitali w Brzesku i Bochni trafili z potłuczeniami.

– Gorzej jest jeśli chodzi o sferę psychiczną poszkodowanych. Jest to dla nich wielka trauma – mówił Andrzej Hojnor, prezes KSS Karpaty Krosno.

Znane są już dokładne terminy i miejsca pogrzebów zmarłych siatkarzy

Pogrzeb Dariusza Zborowskiego zaplanowano 12 lutego na godzinę 12:00 w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie k. Piły.

Pogrzeb Kamila Maja odbędzie się 13 lutego o godzinie 12:00 w kościele św. Kamila w Zabrzu.

Wyjazd na uroczystości pogrzebowe do Czarnkowa w środę 11 lutego o godzinie 23:30. Wyjazd na uroczystości pogrzebowe do Zabrza zaplanowany jest na piątek 13 lutego we wczesnych godzinach porannych. Zapisy na wyjazdy wciąż trwają. Kibice chętni na wyjazd mogą zgłaszać swój akces do Klubu Kibica – brzmi komunikat wydany przez KSS Karpaty Krosno.

W pogrzebach weźmie udział kilkudziesięcioosobowa grupa zawodników, zawodniczek, działaczy, kibiców Karpat Krosno, a także pracowników i studentów PWSZ w Krośnie oraz radnych miejskich.

Rusza akcja skierowana na pomoc dla poszkodowanych i ich rodzin

Nie pozostając obojętnym wobec zaistniałej sytuacji, w której znaleźli się zawodnicy i ich rodziny Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Fundacja Polska Siatkówka dokładają wszelkich starań, aby wspomóc poszkodowanych. Potrzebne będą pieniądze na opiekę medyczną oraz rehabilitację, a także wsparcie dla rodzin, które straciły swoich najbliższych – czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Pomóc może każdy z nas. Poniżej podajemy konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc dla poszkodowanych:

Fundacja Polska Siatkówka

Bank Millennium nr konta 29 1160 2202 0000 0002 2210 8942

Z dopiskiem: Karpaty Krosno

Kolejne osoby i kluby oddają hołd zmarłym

Z pogrążonymi w smutku Karpatami Krosno solidaryzują się kolejne osoby i kluby. Kondolencje oraz słowa otuchy płyną również z Sanoka i miejscowego TSV Cellfast. Zmieniła się szata graficzna klubowego profilu, a sami zawodnicy i trenerzy oddadzą hołd zmarłym podczas najbliższego meczu ligowego z Błękitnymi Ropczyce (21.02 – wyjazd). Wcześniej, bo 14 lutego, sanoczanie mieli gościć we własnej hali właśnie Karpaty. Dziś, jest już przesądzone, że do tego meczu nie dojdzie. Podobnie jak w przypadku rywalizacji krośniań z Kłosem Olkusz. Do Polskiego Związku Piłki Siatkowej skierowano pismo i drużyna najprawdopodobniej zostanie zwolniona z obowiązku rozegrania dwóch ostatnich spotkań i przystąpienia do drugiego etapu rywalizacji w II lidze. Zespół miałby pozostać w II lidze na kolejny sezon.

u0-weu-d4-77fe1142ece640dd987cc827b45e80ac^pimgpsh_fullsize_distrOd lewej: Krystian Lisowski, Joanna Prokop i Bartosz Wojtal

1Dariusz Zborowski (z lewej) i Kamil Maj

źródło: Red., KSS Karpaty Krosno, PZPS

foto: KSS Karpaty Krosno / Straż pożarna w Brzesku

11-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)