REKLAMA
REKLAMA

Pikieta kolejarska tuż przed wyborami prezydenckimi!

SANOK / PODKARPACIE. Cztery dni przed wyborami prezydenckimi pod Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie odbędzie się pikieta protestacyjna zwołana przez kolejarskie związki zawodowe. Walczący o rozkłady jazdy dające realne szanse na renesans przewozów pasażerskich mówią o zignorowaniu ich postulatów przez władze województwa.

1 stycznia br. przestały funkcjonować niektóre linie kolejowe zawieszone przez Urząd Marszałkowski. Reakcja środowiska kolejarskiego była natychmiastowa. Na 23 stycznia zwołano pikietę pod siedzibą władz Podkarpacia. W międzyczasie nawiązano wypracowano jednak strategię współpracy celem przywrócenia połączeń, które miały się opierać na optymalnym rozkładzie jazdy, dającym realne szanse na przyciągnięcie podróżnych i stworzenie alternatywy dla transportu drogowego. Pikieta została zatem odwołana.

Ostatecznie, od 1 maja zamknięte od początku roku linie zostaną ponownie uruchomione. Kontrowersje wzbudziły jednak zaproponowane rozkłady jazdy. Brak porozumienia na tym polu spowodował, że pikieta protestacyjna jednak się odbędzie.

Demonstrację zaplanowano na 6 maja o godzinie 11:00, a więc cztery dni przed wyborami prezydenckimi.

1

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Czy fatalny rozkład jazdy pogrzebie planowaną próbę reaktywacji kolei?

RADNY ZUBA DO EUROPOSŁA DUDY: Walczmy o kolejarzy, tak jak o górników! (FILM, ZDJĘCIA)

źródło: materiały nadesłane

27-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)