REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Dzisiaj pikieta kibiców STSu pod urzędem miasta. Będzie burmistrz, władze klubu i przedstawiciel sponsora

SANOK / PODKARPACIE. – Niechaj Urząd Miasta, Sponsorzy i Zarząd Klubu zobaczą, że Kibice są najważniejszym elementem zarówno przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości STSu – piszą sympatycy STSu nawołując się do licznego udziału w dzisiejszej pikiecie pod urzędem miasta. Kibice chcą obecności włodarzy miasta, zarządu klubu oraz sponsorów.

AKTUALIZACJA 13:10

Udział w spotkaniu z kibicami potwierdził przedstawiciel zarządu klubu oraz głównego sponsora, firmy Ciarko.

AKTUALIZACJA 12:15

Burmistrz deklaruje, że weźmie udział w spotkaniu z kibicami. Sympatycy STSu zostaną zaproszeni do magistratu.

Jestem otwarty na rozmowy – powiedział nam gospodarz miasta Tadeusz Pióro.

Poniżej publikujemy wpis kibiców STSu zamieszczony na portalu społecznościowym Facebook.

„Kibice STS-u! Jeśli zależy Wam na naszym Klubie przybądźcie tłumnie, w barwach czerwono-biało-niebieskich, na płytę sanockiego Rynku o godz. 17 (czwartek, 09.06.2016) w celu pokazania, że przyszłosć STS-u nie jest nam obojętna.

Jeśli pojawimy się w wielkiej liczbie to możemy pokazać, że nasz głos – Kibiców – którzy niekiedy od dziesięcioleci identyfikują się z sanockim hokejem – jest ważny, ważniejszy niż przepychanki wśród udziałowców spółki. Niechaj Urząd Miasta, Sponsorzy i Zarząd Klubu zobaczą, że Kibice są najważniejszym elementem zarówno przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości STSu. Nie pozwólmy, na dwa lata przed 60 rocznicą powstania, na zniszczenie naszego Klubu, gdyż może się on przez wiele kolejnych lat nie odrodzić.

Oczekujemy, że wyjdą do nas przedstawiciele włodarzy Klubu i przedstawią nam klarownie sytuację i możliwości rozwiązania powstałego impasu.

Mamy nadzieję, że licznie przybędą przedstawiciele mediów, dzięki którym pokażemy że jesteśmy liczni i zdeterminowani!!!”

List otwarty kibiców STSu do Udziałowców Spółki Hokejowej Ciarko PBS Bank STS Sanok

List otwarty do Udziałowców Spółki Hokejowej Ciarko PBS Bank STS Sanok

Szanowni Państwo, właściciele naszego Klubu!

Po raz kolejny w ciągu ostatnich dwóch lat zmuszeni jesteśmy do zwrócenia się w ten właśnie sposób, za pośrednictwem mediów, do wszystkich ludzi dobrej woli, którym zależy na przyszłości hokeja w Sanoku. Znów, jak było to w poprzednim sezonie, dochodzą do nas głosy o możliwości zaprzestania działalności przez nasz Klub. Z najwyższym niepokojem śledzimy doniesienia relacjonowane przez lokalne i ogólnopolskie media, mówiące o braku spodziewanego porozumienia lub wręcz o konflikcie pomiędzy przedstawicielami sponsorów i władzami miasta. Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek nowego sezonu, nie tak wyobrażamy sobie działania na rzecz rozwoju naszego STS-u, nie tego oczekujemy od stron decydujących o jego losach. Mając na uwadze blisko sześćdziesięcioletnią historię hokeja w Sanoku, wiele trudnych, ale też pięknych chwil w jego dziejach, chcemy zwrócić się z apelem o  intensyfikację współpracy i dobrą wolę w dążeniach do pomyślnego zakończenia negocjacji.

Zwracamy się do sponsorów strategicznych firmy Ciarko i jej właściciela Pana Ryszarda Ziarko, firmy PBS Bank i jej prezesa Pana Lesława Wojtasa, a także do burmistrza Sanoka Pana Tadeusza Pióro oraz wszystkich innych darczyńców i współpracowników o cierpliwość oraz kontynuowanie swojej chlubnej działalności na rzecz sanockiego hokeja. To dzięki hojności sponsorów, determinacji i przede wszystkim środkom finansowym nasze miasto jest znaczącym ośrodkiem hokejowym w Polsce i stało się rozpoznawalne na forum ogólnopolskim. Wspólnie przeżywaliśmy chwile wielkich sukcesów i rozczarowań, wzlotów i upadków, bo łączyło nas zamiłowanie do hokeja i własnego miasta. Dzięki Wam, to co było niemożliwe stało się możliwe. Zwracamy się o podtrzymywanie tej współpracy. Tworzenie klimatu zaufania, szczere intencje i gotowość do współdziałania, których najwyraźniej brakuje w ostatnich latach, są warunkiem koniecznym dla rozwoju nie tylko hokeja, czy innych dyscyplin sportu, ale również Sanoka i jego społeczności. Włodarzy Miasta zachęcamy do stworzenia systemowego rozwiązania, które wspierałoby sport młodzieżowy w naszym mieście, a fundusze w nim byłyby rozdzielane według wskaźnika kosztochłonności danej dyscypliny sportu. Nie oczekujemy finansowania sportu zawodowego, ale prosimy
o wsparcie sportu młodzieżowego. Namawiamy do nieustawania w pracach w gronie udziałowców naszego Klubu i dołożenia wszelkich starań, aby nie zaprzepaścić blisko sześćdziesięciu lat jego istnienia. Dla nas i dla wielu mieszkańców Sanoka, jak również bardzo licznej rzeszy naszych współobywateli mieszkających poza Sanokiem, stanowi on bardzo ważny składnik tożsamości miasta, jak również naszej własnej. Nie pozwólmy zatem zniknąć tej pięknej dyscyplinie i stwórzmy szansę na wspólne świętowanie w nadchodzących latach jubileuszu powstania hokeja w Sanoku. Oby dzięki wysiłkowi nas wszystkich był on wzbogacony również sukcesem sportowym. Nie zepsujmy tego, to jest nasz obowiązek, tym bardziej tych, którzy zostali wybrani przez mieszkańców.

Zwracamy się również do Zarządu Ciarko PBS Bank STS Sanok o podjęcie działań na rzecz normalizacji sytuacji w naszym Klubie. Chcielibyśmy, aby sukcesy sportowe szły w parze z sukcesami organizacyjnymi, tego potrzebuje nasz STS. Stwórzmy stabilne podstawy organizacyjne, które byłyby siłą dla długotrwałego rozwoju. Uczyńmy z naszego Klubu, który jest wizytówką miasta, sprawną organizację pewnie zmierzającą po sukcesy sportowe. Jeszcze raz chcemy podkreślić, że tylko wspólne działanie, wzajemne zaufanie, szczere intencje i poczucie odpowiedzialności pozwoli nam osiągać te cele.

W związku z tym zapraszamy przedstawicieli wszystkich udziałowców spółki na spotkanie z nami w dniu dzisiejszym (9 czerwca 2016 r., godzina 17.00) na płycie sanockiego Rynku i przedstawienie aktualnej sytuacji oraz zarysowania strategii kolejnych działań. Apelujemy też o informowanie kibiców na bieżąco o przebiegu dalszych rozmów – najlepiej poprzez wydawanie wspólnych oświadczeń. Tylko w ten sposób unikniemy plotek, pomówień i nieporozumień. Wszyscy wierzymy w to, że spotkamy się na Arenie w nadchodzącym sezonie.

Ze sportowym pozdrowieniem!

Kibice i sympatycy STS

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HOKEJ: Najnowsze oświadczenie wspólników STS S.A.

Bliski koniec seniorskiego hokeja w Sanoku

HOKEJ: Wiadomo, że nic nie wiadomo… Toksyczna cisza wokół seniorów STSu

image79

źródło: materiały nadesłane, Facebook.com / Kibice STS

foto: archiwum Esanok.pl

09-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)