REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA SZPITAL SANOK: Pierwszy weekend ostrego dyżuru pediatrycznego. Blisko 30 małych pacjentów otrzymało pomoc

SANOK / PODKARPACIE. W miniony weekend blisko 30 małych pacjentów przyjęto podczas ostrego dyżuru pediatrycznego w ramach sanockiego SOR. Wygląda na to, że projekt pilotażowy dla mieszkańców powiatu sanockiego był bardzo dobrą decyzją.

To pierwszy weekend, podczas którego uruchomiono ostry dyżur pediatryczny. W sobotę od 7.00 do poniedziałku do 7.00 pomoc specjalisty otrzymało blisko 30 dzieci.

Pod względem liczby dzieci, które potrzebowały opieki lekarza pediatry, weekend był bardzo pracowity. Wszyscy mali pacjenci otrzymali pomoc, a część z nich została skierowana na oddział do dalszej diagnostyki i leczenia – mówi lek. med. Przemysław Galej, ordynator oddziału dziecięcego w sanockim szpitalu.

Decyzja o utworzeniu ostrego dyżuru pediatrycznego zapadła w czwartek. W zasadzie na przygotowanie pozostał tylko jeden dzień.

doctor-1228627_960_720

– Staramy się rozłożyć siły i zabezpieczyć kolejne dni dyżurów lekarza pediatry w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – dodaje lekarz.

Podkreśla także, że przyjmowane są dzieci z nagłymi, niepokojącymi objawami.

Ordynator oddziału dziecięcego precyzuje listę tych, które mogą świadczyć o ciężkiej chorobie: nagłe wystąpienie duszności, silne dolegliwości bólowe, bardzo wysoka gorączka niereagująca na standardowe leki, zaburzenia przytomności, a także inne nagłe objawy wywołujące silny niepokój rodziców.

– Ten dyżur jest bardzo potrzebny i spełnił swoje zadanie. Jednak należy pamiętać o tym, że młodzi pacjenci z lżejszymi objawami chorobowymi, nadal mają możliwość uzyskania pomocy przy ul. Jana Pawła II w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Pozwoli to uniknąć uczynienia z SOR przychodni dla dzieci – podkreśla Przemysław Galej.

Zaznacza także, że ostry dyżur pediatryczny pomoże odciążyć innych lekarzy na SOR, którzy w tym czasie przyjmują dorosłych.

Miałem wątpliwości czy uruchomienie takiej opieki w ramach SOR ma sens. Po tym weekendzie jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję. To dobra prognoza na przyszłość – kwituje Grzegorz Panek, p.o. dyrektora szpitala.

ZOBACZ TAKŻE: SZPITAL SANOK: Od dzisiaj ostry dyżur pediatryczny na sanockim SOR

12-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)