Druga tercja zadecydowała. Wiatr Ludźmierz wygrywa z Wilkami pierwszy mecz o miejsca 5-8

SANOK / PODKARPACIE. Gdyby wziąć pod uwagę tylko pierwszą i trzecią tercję meczu Esanok.pl Wilków z Wiatrem Ludźmierz zwycięzcami pierwszego pojedynku o miejsca 5-8 Salming Ekstraligi Mężczyzn byliby sanoczanie. Niestety, naszej drużynie nie udało się sprostać faworyzowanym rywalom w drugiej odsłonie meczu i ostatecznie to ekipa spod Nowego Targu cieszyła się z wygranej.

Po przegranej w ćwierćfinale z Fenomenem Babimost Esanok.pl Wilki przystąpiły do walki o miejsca 5-8 w ramach debiutanckiego sezonu w Salming Ekstralidze Mężczyzn. Pierwszym rywalem na ty etapie jest Wiatr Ludźmierz, czyli drużyna, która w 1/4 przegrała dwumecz z mistrzem Polski Góralami Nowy Targ różnicą zaledwie trzech trafień. Przed sezonem nie brakowało opinii, że po powrocie do macierzystego klubu najbardziej utalentowanych zawodników (z Górali i Szarotki), to właśnie Wiatr jest jednym z głównych kandydatów do złota.

Początek sobotniego starcia należał do gospodarzy (mecz rozegrano w Nowym Targu). Już w 4. minucie do bramki strzeżonej przez Kamila Kocura trafił Grzegorz Panek. Po chwili gra się wyrównała, choć groźniejsze akcje konstruowali młodzi zawodnicy Wiatru. W 12. minucie sprytem wykazał się Maciej Brukwicki, który wykorzystując dobre podanie Tomasza Rudego otworzył wynik dla swojej drużyny. Końcówka tej odsłony gry należała do gości. Przytomne zachowanie Dominika Januszczaka pod bramką rywala zaowocowało drugim trafieniem. Podawał Damian Popek. Sanoczanie schodzili zatem na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Wilki rozpoczynały drugą tercję od gry w przewadze. Niestety, to co miało dać podwyższenie prowadzenia, przyniosło stratę. W 22. minucie po błędzie sanoczan, gola w osłabieniu zdobył Jakub Słowakiewicz po podaniu Karola Pelczarskiego. Ta bramka źle podziałała na Wilki. Nasza drużyna straciła później trzy kolejne gole (Rafał Zacher 2, Aleksander Hamrol). Sanoczanie łapali kary, tracili sporo sił.

Trzecia tercja przypominała pierwszą. Znów było sporo walki, wyrównanej i zaciętej gry. W 46. minucie trafił Jakub Sujkowski po podaniu Michała Nazarkiewicza. Niestety osiem minut później sanoczanie stracili drugą bramkę grając w przewadze, co jak się później okazało przesądziło o losach spotkania. W 59. minucie padły jeszcze dwa gole. Najpierw dla Wiatru udanie akcję finalizował Jakub Słowakiewicz, a wynik meczu ustalił Dominik Januszczak, dla którego była to druga bramka tego dnia.

Sanoczanie zaprezentowali ambitną grę, stawiając twarde warunki świetnie wyszkolonym technicznie i znakomicie przygotowanym motorycznie rywalom. Kluczem do zwycięstwa gospodarzy były dwie bramki strzelone w osłabieniu. Jeśli Wilkom uda się wyeliminować tego typu błędy, sprawa wygranej w kolejnym starciu będzie otwarta.

Warto nadmienić, że nad sprawiedliwością rozgrywki czuwali profesjonalni sędziowie z Czech. Zawodnicy obu drużyn z uznaniem wypowiadali się o ich pracy.

Wiatr Ludźmierz – Esanok.pl Wilki Sanok 7:4 (1:2, 4:0, 2:2)

1:1 Maciej Brukwicki (Tomasz Rudy)
1:2 Dominik Januszczak (Damian Popek)
5:3 Jakub Sujkowski (Michał Nazarkiewicz)
7:4 Dominik Januszczak

Najlepszym zawodnikiem Wilków został wybrany Maciej Brukwicki.

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla Wiatru Ludźmierz.

Wilki: Ka. Kocur, Kopeć – Sołowski, Struzik, Sujkowski, Nazarkiewicz, Brukwicki, Leś, Rudy, P. Sokołowski, D. Popek, Januszczak, Bomba, Stubenvoll-Hański.

Teraz pojedynek przeniesie się do Sanoka. 25 marca odbędzie się drugi mecz. W przypadku zwycięstwa Sanoka, trzecie starcie odbędzie się dzień później.

foto-tomasz-sowaimg_4244

Esanok.pl Wilki Sanok. W swoim debiutanckim sezonie w ekstraklasie sanoczanie walczą o jak najwyższe miejsce na zakończenie rozgrywek. Foto: Tomasz Sowa

Sponsorami drużyny Esanok.pl Wilki Sanok są:
Esanok.pl, TransGaz-Travel, Urząd Miasta w Sanoku, Starostwo Powiatowe w Sanoku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku i Centrum Sportowo-Dydaktyczne, MOSiR Sanok, Vitamin Shop, Forest S.C., Amidon, AKONTO – Biuro rachunkowe, Janowscy – Projektowanie w budownictwie, Tomasz Jasik – Rehabilitacja sportowa i dietetyka, ERGO HESTIA – oddział przy ul. Kościuszki w Sanoku.