REKLAMA
REKLAMA

Kolędami wyśpiewali nominacje do XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2018

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 14 grudnia 2017 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku odbyły się Eliminacje Regionalne XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2018.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. To największy tego typu festiwal w Polsce – corocznie zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób). Ma on przebieg dwuetapowy. Eliminacje Regionalne odbywają się w tym roku od 2 do 27 grudnia w 37 ośrodkach, w tym czterech za naszą wschodnią granicą: w Równem i Żytomierzu na Ukrainie, w Baranowiczach na Białorusi oraz w Wilnie na Litwie.

W festiwalu mogą brać udział amatorzy soliści i duety, a także chóry, schole parafialne, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz grupy ludowe w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy z poszczególnych ośrodków eliminacyjnych zostaną zaproszeni w dniach 11-13 stycznia 2018 r. na przesłuchania finałowe, które odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie. Laureatów tegorocznej edycji festiwalu poznamy 14 stycznia, podczas koncertu galowego.

W Eliminacjach Regionalnych w Sanoku uczestniczyło 11 podmiotów wykonawczych / chórów, zespołów wokalnych i solistów / z Jasła, Stalowej Woli, Krosna, Humnisk, Łęk Dukielskich, Posady Górnej i Sanoka/, razem około 84 wykonawców. Jury, w którym zasiedli przedstawiciele organizatora – Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku: Monika Brewczak /przewodnicząca/, dyrektor Tomasz Tarnawczyk oraz Monika Śliwka zakwalifikowało do finału w Będzinie Chór Dziewczęcy „PUELLARUM CANTUS” ze Stalowej Woli.

W VIII edycji festiwalu w 2002r. nagrodę Grand Prix otrzymał działający w Sanoku Zespół Wokalny SOUL.

Chór Dziewczęcy PUELLARUM CANTUS ze Stalowej Woli

materiały nadesłane

20-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)