REKLAMA
REKLAMA

Kolędami wyśpiewali nominacje do XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2018

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 14 grudnia 2017 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku odbyły się Eliminacje Regionalne XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2018.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. To największy tego typu festiwal w Polsce – corocznie zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób). Ma on przebieg dwuetapowy. Eliminacje Regionalne odbywają się w tym roku od 2 do 27 grudnia w 37 ośrodkach, w tym czterech za naszą wschodnią granicą: w Równem i Żytomierzu na Ukrainie, w Baranowiczach na Białorusi oraz w Wilnie na Litwie.

W festiwalu mogą brać udział amatorzy soliści i duety, a także chóry, schole parafialne, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz grupy ludowe w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy z poszczególnych ośrodków eliminacyjnych zostaną zaproszeni w dniach 11-13 stycznia 2018 r. na przesłuchania finałowe, które odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie. Laureatów tegorocznej edycji festiwalu poznamy 14 stycznia, podczas koncertu galowego.

W Eliminacjach Regionalnych w Sanoku uczestniczyło 11 podmiotów wykonawczych / chórów, zespołów wokalnych i solistów / z Jasła, Stalowej Woli, Krosna, Humnisk, Łęk Dukielskich, Posady Górnej i Sanoka/, razem około 84 wykonawców. Jury, w którym zasiedli przedstawiciele organizatora – Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku: Monika Brewczak /przewodnicząca/, dyrektor Tomasz Tarnawczyk oraz Monika Śliwka zakwalifikowało do finału w Będzinie Chór Dziewczęcy „PUELLARUM CANTUS” ze Stalowej Woli.

W VIII edycji festiwalu w 2002r. nagrodę Grand Prix otrzymał działający w Sanoku Zespół Wokalny SOUL.

Chór Dziewczęcy PUELLARUM CANTUS ze Stalowej Woli

materiały nadesłane

20-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)