REKLAMA
REKLAMA

Młodzi pogranicznicy składali ślubowanie. W październiku rozpoczną służbę (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wczoraj w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się ślubowanie dziesięciu nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Wśród nowych strażników granicznych są 3 kobiety. Cała 10–osobowa grupa pochodzi z województwa podkarpackiego. W poniedziałek 27 marca rozpoczną szkolenie podstawowe, a po nim podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, aby w październiku br. po zdaniu egzaminów wrócić do służby w Bieszczadzkim OSG.

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy przyjął Komendant Oddziału płk SG Robert Rogoz w obecności kadry kierowniczej BiOSG. Na uroczystości obecne były również rodziny ślubujących funkcjonariuszy.

W tym roku jest to pierwsze grupa przyjętych w szeregi BiOSG. W 2016 roku do służby w Bieszczadzkim OSG wcielono 90 osób.

Warto zaznaczyć, że nabór trwa cały czas. O pracę w formacji mogą starać się osoby posiadające wyłącznie obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię, które były niekarane za przestępstwo – także skarbowe – oraz posiadają co najmniej średnie wykształcenie. Ponadto kandydat powinien mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej (nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych), zaś w dniu przyjęcia do służby jego wiek nie może przekroczyć 35 lat.

Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w Straży Granicznej, powinny najpierw telefonicznie umówić się na termin złożenia dokumentów w Wydziale Kadr i Szkolenia BiOSG nr tel. (16) 673 20 78.
Następnie kandydatów czeka jeszcze m.in. rozmowa kwalifikacyjna oraz egzaminy (z wiedzy ogólnej, języka obcego, sprawności fizycznej), które odbędą się w jednym z ośrodków szkolenia SG w Kętrzynie lub Koszalinie. O przyjęciu kandydaci zostają powiadomieni listownie.

źródło: BiOSG

10-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)