REKLAMA
REKLAMA

Charakterystyczny biurowiec w rękach Autosanu. Spółka w całości odzyskała majątek sprzed upadłości

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Autosan odzyskał charakterystyczny biurowiec. Tym samym fabryka jest w posiadaniu majątku w takim stanie, w jakim był on przed upadłością Autosanu S.A. Umowa na zakup obiektu została podpisana na przełomie maja i czerwca w terminie ustalonym przez sąd.

W lutym br. spółka ze swoją ofertą okazała się lepsza od konkurencji w przetargu na nieruchomość wraz z przyległymi działkami. Cena jaką zapłacono za obiekt pozostaje tajemnicą handlową, nie znamy także drugiego oferenta, który przystąpił do przetargu.

Clipboard01

Ludwik Noworolski, syndyk masy upadłościowej Austosan S. A.

Umowa na zakup biurowca została podpisana w terminie. Pieniądze wpłynęły na konto, a nieruchomość została wydana – informuje Ludwik Noworolski, syndyk masy upadłościowej Autosan S. A. – Jako syndyk masy upadłościowej Autosan S.A. jestem zadowolony, że jego majątek w wersji pierwotnej sprzed upadłości obecnie znajduje się w rekach Autosan Sp. z o.0 – uzupełnia.

Sanocka fabryka autobusów liczy już 186 lat. Przypomnijmy, że we wrześniu 2013 zarząd sanockiej spółki złożył wniosek o upadłość. Zdaniem władz firmy wówczas nie było możliwości dalszego finansowania działań restrukturyzacyjnych w zakładzie, który od 2009 r. generował straty, z roku na rok powodujące coraz większe problemy finansowe.

Sanocka fabryka borykała się z wieloma problemami. Przez lata pojawiało się wiele informacji dotyczących podniesienia fabryki z kolan. Kolejne oferty na zakup były coraz mniejsze, a firma w zasadzie zminimalizowała produkcję do zera.

W 2016 roku Polska Grupa Zbrojeniowa przejęła zakład wraz z załogą i kontynuowała produkcję autobusów. Wówczas zakup nie objął budynku administracyjnego, w którym mieściły się biura Autosanu. W 2017 roku dokonano zmian na stanowisku prezesa spółki, a końcem roku z hal produkcyjnych wyjechała setka pojazdów.

01stachura

Michał Stachura, prezes zarządu Autosan

Odzyskaliśmy biurowiec, który jest wizytówką Autosanu przy ulicy Lipińskiego. Zarówno zarząd, jak i cała załoga bardzo się z tego cieszymy – komentuje Michał Stachura, prezes zarządu Autosan.

autosan222

06-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)