REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA : „Lekarze przychodzą do przychodni jak chcą, a potem dziwią się, że są takie kolejki!”

SANOK / PODKARPACIE. Jedne z naszych Czytelników jest zbulwersowany sytuacją panująca w sanockich przychodniach.
Należałoby się przyjrzeć, o której lekarze przychodzą do przychodni i o której kończą przyjmować. Maja być na 9.00, są o 10.00… To rzecz niepojęta, a potem się dziwimy, dlaczego są kolejki – podkreśla Internauta.

Dodaje, że czym innym są przypadki losowe, a inną rzeczą jest, gdy taka sytuacja ciągle się powtarza

Czekałem w jednej z przychodni na lekarza, który miał być od godziny 8.00 i przyjmować pacjentów. Nagle okazuje się, że medyk nie przyszedł, wszyscy czekają w kolejce, zaczynają się denerwować. Po godzinie spóźnienia pojawia się w budynku przychodni, wszystko się przeciąga i przesuwa. Mało tego, lekarz przyprowadza sobie jeszcze kilka osób, najprawdopodobniej z prywatnego gabinetu, i zaprasza je poza kolejnością. Takich przypadków jest więcej. Nie przychodzą na czas, na drzwiach jest napisane, w jakich godzinach są przyjęcia, pacjenci otrzymują nawet informację co do konkretnej godziny, na którą trzeba przyjść, ale to fikcja! Bo np. lekarz przyjmuje od 15.00 i o tej samej godzinie kończy pracę na oddziale w szpitalu. Co on przepraszam, będzie się teleportował?! Czy ktoś się w końcu za to weźmie? Czy dyrektor szpitala wie co się dzieje w tych placówkach? – denerwuje się Czytelnik.

Zwróciliśmy się zatem do dyrekcji sanockiego szpitala z prośbą o wyjaśnienie tych kwestii.

Godziny pracy poradni są uzgadniane z Narodowym Funduszem Zdrowia w Rzeszowie jak i lekarzami pracującymi w danym gabinecie lekarskim. Powyższe godziny rozliczane są zgodnie z zasadami ustalonymi z Narodowym Funduszem Zdrowia w Rzeszowie – odpowiada Henryk Przybycień, dyrektor SP ZOZ Sanok.

Podkreśla, że o kolejności przyjęć pacjentów decyduje samodzielnie lekarz. Z kolei w przypadku lekarzy zatrudnionych w SPZOZ w Sanoku godziny pracy lekarza ustalane są w zależności od podziału czasu zatrudnienia na godziny w poradniach i oddziałach szpitalnych. W przypadkach urlopu czy choroby lekarza powyższe godziny mogą ulec zmianie o czym zostaje powiadomiony Narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie.

Taki system dzielenia pracy lekarzy na pracę w poradni i oddziałach szpitalnych funkcjonuje od zawsze i w przewidywanej przyszłości będzie nadal funkcjonował. Wynika to nie tylko z braku lekarzy w Polsce, ale również z możliwości poszpitalnego zapewnienia leczenia pacjenta przez tego samego lekarza, u którego leczył się w szpitalu – dodaje dyrektor.

Nadmienia jednocześnie, że w przypadku rezygnacji z wizyty w poradni, pacjenci powinni wcześniej poinformować o tym rejestrację, co umożliwi przyjęcie następnego pacjenta.

Jednak Czytelnik widzi problem znacznie głębiej

Innym razem będąc w przychodni i czekając w kolejce, ponownie byłem świadkiem sporego spóźnienia lekarza. Kiedy wszedł na korytarz, spojrzał na ludzi czekających w kolejce i stwierdził, że po co czekamy, skoro z pewnością nas wszystkich nie przyjmie – kontynuuje Internauta.
To szczyt arogancji. Jeśli sytuacja się nie zmieni, będę składał skargę w tej sprawie – dodaje.

Do sprawy ustosunkował się także rzeszowski NFZ

– W rejestracji, przy zapisywaniu się do lekarza, pacjentowi powinno wyznaczyć się pierwszy wolny (najkrótszy) termin porady. Lekarz przyjmuje pacjentów zgodnie z kolejnością określoną godziną lub numerkiem. Lekarz powinien przyjmować pacjentów zgodnie z wywieszonymi godzinami przyjęć. Wszelkie nieprawidłowości w pracy poradni pacjenci mogą zgłaszać do kierownika (dyrektora) placówki. Skargi dotyczące funkcjonowania placówki pacjent może także zgłosić do NFZ – informuje Marek Jakubowicz, rzecznik prasowy POW NFZ w Rzeszowie.

Dodaje, że instrukcja dotycząca sposobu złożenia skargi została umieszczona na stronie internetowej. Ponadto jeśli pacjenci nie są zadowoleni z procesu leczenia, również mają prawo poinformować o tym właściwe instytucje.

Uwagi dotyczące procesu diagnostycznego i procesu leczenia pacjenci mogą składać do rzecznika odpowiedzialności zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej (lub Pielęgniarskiej). Wszystkie skargi związane z systemem ochrony zdrowia przyjmuje Rzecznik Praw Pacjenta w Warszawie – bezpłatne infolinia 800190590 – wyjaśnia rzecznik.

Jeśli skarga trafi już do rzeszowskiego NFZ, nieprawidłowości są weryfikowane i sprawdzane przez dział kontroli

W roku 2017 przeprowadził on 101 takich kontroli. Przy każdej z nich sprawdzana jest zgodność rzeczywistego czasu pracy personelu medycznego z zadeklarowanym czasem pracy w umowie podpisanej z NFZ. W przypadku braku lekarza w zadeklarowanym czasie pracy danej poradni, nakładana jest na placówkę kara umowna. W przypadkach skrajnych dyrektor POW NFZ może rozwiązać umowę z takim świadczeniodawcą – kwituje Marek Jakubowicz.

Clipboard01

11-03-2018


Komentarze wyróznione:
(zarejestrowanych czytelników)

uciekinier :)2018-03-10 09:08:55
1 0
Dobrze ktoś napisał co tam jakiś szpital czy przychodnie ważne ze "setka" uratowana i nowy chodnik jest w Porażu
Odpowiedz


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Obserwator2018-03-09 15:45:59
1 0
Dobrze by było aby ktoś w końcu wziął się za prace lekarzy!!! Moim zdaniem lekarzowi powinno się umożliwić prace w nadgodzinach płatnych oczywiście w szpitalu, ale zakazać praktyki prywatnej jeśli chce pracować na etacie w szpitalu, lub przychodni!!! Płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne to dlaczego aby się dostać do lekarza często trzeba zapłacić prywatnie!!!!
Ewa2018-03-09 15:54:17
0 0
wystarczy założyć kamery i czytniki czasu pracy :) ale znając życie dyrektor tego nie zrobi :)
pacjent 2018-03-09 15:56:20
0 0
zła polityka państwa PiS kształci się za mało lekarzy i nie ma konkurencji na rynku! Wiadomo, że te zaniedbania są od lat ale obecnie tez PiS nic z tym nie robi. Wszyscy udają że problemu nie ma a lekarzy jest coraz mniej wiec problem będzie narastał
darmozjady 2018-03-09 16:02:09
0 0
zapraszam tych lekarzy do adr zasłąw tam nie wolno minuty stanąć przy maszynie i nic nie robić przez minute ... swoją drogą władza powinna zwiększyć ilość wolnych miejsc na studiach medycznych tak o 100 % zbierać studentów finansowo którzy nie mają kasy i próbować z Ukrainy przyjmować dobrych lekarzy
Sasza2018-03-09 16:16:25
0 0
Konowaly chodza jak chca i jeszcze pyska wydzieraja jak cos czlowiek chce.. wielkie lekarze za 5 zł.
Na błoniach to standard 2018-03-09 16:31:52
1 0
Na błoniach Lekarze tak samo mają przyjmować w określonych godzinach a przychodzą ok godziny później i duzzzo wcześniej wychodza.trzeba to zgłaszać bo to jest chore
Gdzie Burmistrz i Starosta? 2018-03-09 16:35:26
0 0
Co robią z problemem radni
Posada 242018-03-09 16:40:27
0 0
W SZPITALU już dawno POwinny być założone KAMERY i czytniki czasu pracy ! !
leśny dziadek2018-03-09 16:46:31
0 0
Zwolnić "krnąbrnych" lekarzy a na ich miejsce przyjąć ruskich i Chińczyków !
Kierowca2018-03-09 17:07:02
0 0
Fajne tłumaczenie, kierownikowi przychodni zgłosić? Przykład - kierownik przychodni z ul. Lipińskiego jest, ale trzeba go szukać poprzez GPS na ul. 800 lecia w szpitalu, jeden z gabinetów ma w środę pracować do 19.35. Pozamykane już o 18 z minutami. Półtorej godziny ku chwale Ojczyzny towarzysze.I spróbuj takiemu później cokolwiek udowodnić. Patrz przykład - doktor co lubi w godzinach pracy jeździć rowerem. NFZ wszystkie Wasze skargi wiecie gdzie ma? Właśnie. Właśnie tam. Kto chce być zdrowym gabinety powinien omijać z daleka, mniej nerwów pójdzie.
Czy za sytuację w powiecie nie odpowiada Starosta Krawczyk?2018-03-09 17:07:36
0 0
przecież już 3 kadecję jest starostą!@
Obserwator snk2018-03-09 17:11:50
0 0
Tak dalej narzekajcie na lekarzy ale później się nie dziwcie że nie będzie miał kto Was przyjmować , że lekarze dojeżdżają do leska czy brzozowa rezygnując z Sanoka , bo tu wciąż ktoś ma do nich pretensje , wszyscy tacy mądrzy , ale jak coś się dzieje to lecicie do lekarza a przecież to konowały według Was - to o co siedzicie w tych kolejkach ??? Sami wyniszczamy tą służbę zdrowia ! Wymagajmy ale z głową!
jak myslicie kto?2018-03-09 17:35:33
0 0
możecie nam skoczyć, będziemy przychodzić kiedy zechcemy! cieszcie się, że w ogóle was przyjmujemy! jak mówię dziadkowi jednemu i babce, że ma przyjść pomiędzy 10 a 11, to ci przyłażą o ósmej i sterczą pod drzwiami! a potem, że kolejki są wilki płacz
Sanocka pacjentka2018-03-09 18:06:02
0 0
Jestem zszokowana jak można tak ciągle donosić, szykanować te zawody medyczne, rozumiem rażące błędy, ignorancje wobec pacjenta ale uderzcie się wszyscy w pierś czy choćby jeden z Was nie ma sobie do zarzucenia „ pójścia na łatwiznę" w pracy. Lekarz, pielegniarka, rehabilitant, to też ludzie którzy starają się wykonać dobrze swoją pracę a przy tym ( jak każdy) ma tendencję do pójścia czasem na skróty. To normalne, ale jak widze te komentarze to chyba każdy z Was jest idealny , wzorowo pracujący !!! Obserwator ma rację , takimi zachowaniami nie poprawiamy sytuacji a tylko „bijemy pianę” w i tak już mocno okrojonej z specjalistów służbie zdrowia. Dajmy im pracować bo w takim paraliżu ciągłej nagonki , negatywnych informacji nie da się leczyć , po prostu zaczyna brakować motywacji „ bo po co ? - jak o tak go skrytykują”
jak lekarz nie potrafi przyjść na określoną godzinę2018-03-09 18:38:44
0 0
to pytanie jak przykłada się do leczenia? też tak zlewa pacjentów jak czas o której przychodzi?
marek2018-03-09 18:41:37
0 0
lekarze wykorzystują to, że jest ich mało- problem będzie się tylko pogłębiał ! Ludzie giną na oddziałach i nikt z tym porządku nie robi! a co dopiero jak się spóźniają do pracy!
Walter2018-03-09 18:44:08
0 0
może by nasz poseł Uruski zainteresował się jak się leczy sanoczan? może trzeba interweniować w NFZ lub w ministerstwie zdrowia? może jakaś interpelacja poselska bo znając życie tak jest tez w Polsce i trzeba się sprawie przyjrzeć
PACJENT 2018-03-09 18:49:31
0 0
Bardzo dobry pomysł z kamerami i czytnikami czasu pracy!!!. Spóźnianie się lekarzy do pracy albo wychodzenie przed czasem to bardzo częste zjawisko bardzo dobrze że pojawił się ten artykuł. Tylko czy coś to zmieni? skoro brak woli dyrektora szpitala co obrazuje jego wypowiedź w artykule. Napewno wie jak to wygląda ale brak odwagi i stanowczości by wyegzekwować od lekarzy przychodzenie do pracy punktualnie. Jakoś nie widziałem by do pracy spóźniala się pielęgniarka albo salowa.
nikt nie jest przeciw lekarzom2018-03-09 19:02:43
0 0
ale przeciwko patologi i braku kontroli która ma miejsce. Czy lekarze nie mogą właściwie wypełniać swoich obowiązków i na czas? Przecież otrzymują olbrzymie pieniądze za swoją pracę a dodatkowo jeszcze maja prywatne praktyki z których też wyciągają olbrzymie pieniądze. Nie przychodzenie na czas do pracy i wstawianie do kolejki pacjentów s poza listy to działanie na szkodę szpitala!
ZOZ sanok 2018-03-09 19:06:07
1 0
Liczę że coś się zmieni po tym artykule jeśli nie to namawiam wszystkich do reagowania na patologię w służbie zdrowia i zgłaszanie do NFZ bo może nie wiedzą co się dzieje w sanockim zoz tak nie może być, te kolejki w dużej mierze są spowodowane samowolą lekarzy. nie można liczyć że Przybycień coś z tym zrobi bo się boi o posadę.
ewa2018-03-09 19:08:32
0 0
spóźnienia lekarzy i inne nieprawidłowości należny zgłaszać u rzecznika praw pacjenta - nie ma innego wyjścia tak jak napisali w artykule. Następnym razem moz34e dojść do tragedii! Uwagi dotyczące procesu diagnostycznego i procesu leczenia pacjenci mogą składać do rzecznika odpowiedzialności zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej (lub Pielęgniarskiej). Wszystkie skargi związane z systemem ochrony zdrowia przyjmuje Rzecznik Praw Pacjenta w Warszawie – bezpłatne infolinia 800190590
Sanoczanin 2018-03-09 19:10:05
0 0
Co na to starosta sanocki radni, poseł i Pan B.
Sanoczanin 2018-03-09 19:13:46
0 0
Tragedia jest na Lipińskiego i Waryńskiego może nie wszyscy lekarze ale jest to nagminne
STAROSTWO POWIATOWE rządzone przez PiS i Krawczyka towarzystwo...2018-03-09 19:19:01
0 0
Do starosty Krawczyka, Koniecznego radnego Ocha, radnego PiS Węgrzyna i pozostałych radnych. To wy jesteście odpowiedzialni politycznie i przed wyborcami za wszystkie te sprawy w szpitalu i przychodniach. PiS wiele dobrego robi w Polsce ale wy tu nie radzicie sobie z zarządzaniem powiatem podległym szpitalem i innymi instytucjami co zarządza nimi powiat. Mija 3 rok rządów PiS i stowarzyszenia Krawczyka w powiecie a ludzie nadal lecza się w starym szpitalu a dzieci niepełnosprawne z SOSW dalej w strasznych warunkach.
x...s2018-03-09 19:24:33
0 0
. po ostatnich wizytach u lekarzy, uważam że tzw. służba zdrowia powinna być jak najszybciej sprywatyzowana. Wtedy nastąpi selekcja naturalna. Chce na łamach portalu przeprosić pewnego pana lekarza z nocnej pomocy, że ośmieliliśmy się z gorączkującym dzieckiem (39,6') przerwać panu dohtorowi oglądanie, niewątpliwie interesującego filmu na tablecie. Chcę również podziękować temu samemu konsyliarzowi, że autorytatywnie stwierdził, iż to na pewno nie angina i z czystym? sumieniem odesłał do apteki po ogólnodostępne remedia na przeziębienie. Od weterynarzy powinniście się uczyć jak postępować z pacjentami. .
Seba2018-03-09 19:25:38
0 0
ja zawsze twierdziłem że Wacław i spółka powinni już dawno zrezygnować z rządzenia powiatem bo nic dobrego z tego nie wynika dla mieszkańców powiatu sanockiego. Wręcz igra się z życiem i zdrowiem mieszkańców poprzez likwidacje porodówki i sytuacja w szpitalu. Inna sprawa, że nie należy głosować na towarzystwo i nie będą rządzić - trzeba postwić na młodych a nie emerytów!
co do lekarzy2018-03-09 19:46:18
0 0
Jak to się dzieje że lekarze i inni fachowcy od medycyny chcą pracować w Brzozowie, Lesku czy Ustrzykach a nie chcą pracować w Sanoku? Kto niewłaściwie zarządza służba zdrowia? Jak to się dzieje, że jest porodówka w Brzozowie, Lesku czy Ustrzykach? Jak to się dzieje, że nie słyszy się o likwidacji tyle co słyszy się w Sanoku w Starostwie Powiatowym. LIKWIDACJA: porodówki, bursy szkolnej, likwidacja klas w liceach, likwidacja szkoły setki, problemy z SOSW i ciągle coś nie tak. Dlaczego sanoczaie nie mogą spokojnie żyć dlaczego te ciągle problemy i likwidacje?
sk2018-03-09 19:52:22
0 0
Porodów kę celowo zamknięto bo obok policji na olchowcach buduje się prywatna
Sanoczanin2018-03-09 19:53:29
0 0
Sanoczanie nie maja szczęścia do starostów w tej kadencji powiatu i konsekwencje tego widać na każdym kroku.
waldi2018-03-09 19:55:15
0 0
Porodówkę zlikwidowali aby utworzyć tam inny oddział - teraz widać to jak na dłoni kto co chciał - czy to nie dziwne że tak szybko przeniesiono tam inny oddział?
POsada 242018-03-09 20:32:49
0 0
Sanocki "szpital" to patologia i miejsce do robienia "szemranych" interesów ? !
Pacjent2018-03-09 20:46:51
0 0
W ośrodku zdrowia w Bukowski pan doktor ,,B" przchodzi na 10 a czasami nawet później a na drzwiach gabinetu napisane że przyjmuje od 8
@pacjent2018-03-10 07:28:43
0 0
po-twory twojego po-kroju już dawno po-winny być nieleczone!
Wielkie dziadostwo trwa od lat2018-03-10 08:33:21
0 0
i nikt za to nie odpowiada - nawet władza PiS nic z tym nie robi i w tym niczym nie różni się od PO
WacKOKO2018-03-10 08:35:04
0 0
najważniejsze ze setka uratowana i Poraż ma nowy chodnik co tam jakiś szpital czy przychodnie
Robert robol2018-03-10 09:03:02
0 0
Jakbym się spóźnił na zmianę 10 min to lecę na zbity pysk, tak twierdzą. Lekarz może przyjść 1,5 godziny po czasie i nic mu za to. Może jeździć rowerem jednocześnie udzielając na schodach nie wiadomo komu, konsultacji medycznej. Może rano wykonać telefon i odwołać pacjentów z danego dnia, może dobierać sobie na dany dzień np. tylko 5 osób do przyjęcia. Paniska - na szczęście nie wszyscy
Lekarz2018-03-10 09:27:52
0 0
Do Robol: No to nie ma innej rady- trzeba zostać lekarzem- to tylko 6 lat studiów, rok stażu, 5 lat specjalizacji, parę egzaminów. Go ahead.
do lekarz2018-03-10 10:31:04
0 0
Oj, tos się napracował kmiotku wyuczony co pacjentów traktujesz jedynie jako maszyny do robienia kasy! Jedz za granice - tam dopiero zobaczysz jak prawdziwi lekarze pracują ! Go ahead and see the difference :):( niedotykalny trollu!
wszedzie tak.2018-03-10 10:59:33
0 0
mysle ze powinnismy sie troche wziasc za tych lekarzy,naglasniac,i skarżyć,wiem co mial na mysli pacjent ktory do redakcji napisal list,w zagorzu tez tak jest w przychodni co chwile cos wymyslaja a te niektore specijalistki,to chyba tylko na pieczatce,zabrac stolki,zatrudnic mlodszych,a te na emeryture juz poslac,mysle ze czas najwyzszy.
Do lekarza2018-03-10 11:52:58
0 0
Jak by lekarze nie blokowali młodym dostępu do zawodu było by więcej lekarzy i mniej patologi w w przemyśle pod nazwą "służba zdrowia"
Weterynarz 2018-03-10 12:01:20
0 0
Skoro tak brakuje specjalistów, dlaczego zmusza się jednego do oddania swego pół etatu na rzecz innego specjalisty? Czy jakby obaj pracowali na łącznie dwa etaty kolejki nie byłyby mniejsze? Pies wam mordę lizał - komu szczególnie w starostwie ten wie.
Basiek 362018-03-10 14:09:34
0 0
Ja jeżdżąc do Rzeszowa z dzieckiem do kilkunastu specjalistów doznałam szoku . Np. Ordynator chirurgii przychodzi kłania się pierwszy wita dzieciaczki i zaprasza !!! I wierzcie mi nie jest to pojedynczy przypadek. Inny lekarz który miał przyjąć pacjenta który wcześniej był prywatnie, ów pacjent chciał wejść z marszu na co usłyszał że nie którzy rodzice od 5 koczuja pod szpitalem i by to uszanować. Dla większości nie jest obce wchodząc do przychodni się uklonić mimo że są lekarzami -jednocześnie kulturalni . Zaznaczam że na pewno nie wszyscy ale większość których miałam przyjemność spotkać i wszyscy z wielką pasją i miłością do pracy . Odrazu wierzcie mi jako matce rodzi się ufność do takiego lekarza a przede wszystkim człowieka. Tu nie stety baaardzo rzadko można spotkać się z takim traktowaniem -a szkoda .
Taka prawda2018-03-10 14:30:30
0 0
Należy sprywatyzować służbę zdrowia. Dentyści i weterynarze mają się dobrze. Dobrzy lekarze nie mogą się opędzić od pacjentów. Nieroby pochowali się w państwowych przychodniach i udają że leczą
Stwierdzam fakt2018-03-11 07:52:48
0 0
Słynna sanocka okulistka od lat notorycznie przychodzi do przychodni kiedy chce- we wtorki zawsze po nabożeństwie do Św Antoniego - hipokryzja - a ludzi to traktuje jak zło koniecznie i przyjmuje po kilkanaście osób na raz - szok!
lekaż2018-03-11 16:18:19
0 0
PACJENT WYLECZONY = KLIENT STRACONY !
do lekaz2018-03-11 18:00:57
0 0
Gdzieś pobierał „nauki”? W wariatkowie???
Anna2018-03-11 20:11:07
0 0
Od miesiąca czy więcej chcę się zarejestrować do okulistki na lipińskiego, i ciągle słyszę, że nie rejestrują bo pani doktor nie wie kiedy idzie na urlop. A mnie jej urlop co obchodzić powinien? Jestem chora, wymagam opieki okulisty!
:-)2018-03-12 08:40:45
0 0
a jak ma zdążyć taki jeden z drugim lekarz skoro tutaj ma na głowie, szpital, przychodnie zdrowia i jeszcze klepanie kasy na boku. To kiedy ..... Przecież oni są tacy biedni i non stop w pracy :-) . Za co maja wybudować kolejne domy, kupować samochody. no chyba nie za dyżury w przychodni
LUDZIE opamietajcie się!2018-03-12 19:54:35
0 0
DLACZEGO TAK ŁATWO OBRAŻACIE INNYCH? PRZECIEŻ I TAK KORZYSTACIE ZARÓWNO Z PUBLICZNEJ, JAK I PRYWATNEJ SŁUŻBY ZDROWIA. JAK TRWOGA, TO DO BOGA I DO LEKARZA. TAKA PRAWDA. NA JAKIM ETAPIE WIELKIEGO POSTU JESTEŚCIE? WYMAGAJCIE OD SIEBIE, NAWET JAKBY OD WAS NIKT NIE WYMAGAŁ!
leon2018-03-13 10:31:04
0 0
Widzę tutaj z Krakowa, że przełożeni sanockich lekarzy ...nie widzą problemu. Wasi lekarze nie podlegają żadnemu nadzorowi jeśli chodzi o czas ich pracy. Ja dodam, że odwiedziłem Sanok w okresie ferii i nagle musiałem szukać pomocy lekarskiej przed południem. Pan doktor (taki niski, słusznej tuszy, ok 50tki) z przychodni na ul. JP II nie tylko mnie nie przyjął choć miał czas, to jeszcze pozwolił sobie na niekulturalny komentarz, odsyłając mnie na dyżur po g.18ej. Powiem tak...nie zazdroszczę wam sanoczanom, wasi lekarze chyba mają was za gorszy sort. No i niektórym z nich ewidentnie brak kultury osobistej.