REKLAMA
REKLAMA

Jasełka dla babć i dziadków. „W niejednym oku zakręciła się łza” (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. 18 stycznia w czwartkowe popołudnie w pięknej scenerii na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zahutyniu zgromadziły się babcie i dziadkowie dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego i szkoły. Wszystkich zebranych serdecznie powitała dyrektor Wanda Izdebska. Jak co roku babcie i dziadkowie licznie zgromadzili się, aby ze wzruszeniem oglądać popisy swoich pociech.

Występom z dużym zainteresowaniem przyglądali się zaproszeni goście: Ewa Get – dyrektor ZOS w Zagórzu, Edward Fal – prezes OSP w Zahutyniu, Kamil Batruch – sołtys Zahutynia.

Uczniowie z koła teatralnego „Psotka” pod kierownictwem Małgorzaty Wasylczyszyn przedstawili „Jasełka”. Piękne stroje, niemalże profesjonalna gra aktorska uczniów spowodowała, że odgrywane sceny z narodzin Jezusa na długo pozostaną w pamięci wszystkich zebranych.

4

Wnuczęta recytowały także wierszyki dla babć i dziadków, z przejęciem śpiewały piosenki dla wszystkich zebranych. Dzieci przedszkolne również zachwyciły gości swoim występem: stroje, piosenki, tańce i wiersze były dla babci i dziadka i płynęły prosto z dziecięcych serduszek. Hitem był wspólny taniec pod dyktando przedszkolaków. Po gromkim „Sto lat’”, wnuczęta wręczyły wcześniej przygotowane prezenty – w niejednym oku zakręciła się łza.

Był też czas na tańce. Popłynęły przeboje dawne i najnowsze, a parkiet na Sali powoli zapełniał się bawiącymi. Z radością patrzyliśmy na rozbawionych uczestników spotkania podziwiając kondycję, chęć zabawy i umiejętności taneczne. Bardzo było nam miło jako gospodarzom słuchać wyrazów uznania i szczerych podziękowań za przygotowanie środowiskowej uroczystości. Te wszystkie miłe słowa kolejny raz uświadomiły nam, jak ważną rolę dla społeczności pełni szkoła w Zahutyniu.

3

Nasi goście żegnając się z nami wyrazili chęć spotkania za rok. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim życzliwym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości, a babciom i dziadkom życzymy tradycyjnie STO LAT!

materiały nadesłane

23-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)