REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wetlinie! ZOBACZ VIDEO

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego szkolili się w Bieszczadach. – Możecie zobaczyć migawki ze szkolenia ratowników LPR w Bieszczadach. Jako Grupa Bieszczadzka GOPR, z uwagi na specyficzny teren, bardzo często korzystamy z pomocy LPR. Dzięki takim szkoleniom jak to, ta współpraca wygląda wzorcowo – podkreślają bieszczadzcy goprowcy.

 

Wiecie już, że #latamybyratować to misja #lpr, którą traktujemy bardzo poważnie. Bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszych Pacjentów oraz Załóg są dla nas najważniejsze! Dlatego też w #lotniczepogotowieratunkowe przykładamy dużą wagę do stałego podnoszenia i utrzymywania posiadanych kompetencji. Wymagamy od siebie więcej niż opisane minimalne standardy. Z tego powodu nasi Pracownicy uczestniczą w wielu szkoleniach, w tym autorskich… – czytamy na facebookowej stronie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego pod interesującym filmem.

Film przedstawia szkolenie w Wetlinie podczas, którego lekarze i CZaH’y mieli okazję doskonalenia w zakresie wykonywania określonych technik, takich jak zakładanie drenażu klatki piersiowej, wykonywanie torakotomii, nakłucia tchawicy przy pomocy gotowego zestawu, czy intubacji dotchawiczej w trybie RSI z wykorzystaniem listy kontrolnej.

źródło: GOPR Bieszczady/Lotnicze Pogotowie Ratunkowe/FB

video: Autorem filmu ratownik górski (i pokładowy) – Jarek Makutynowicz

31-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)