REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wetlinie! ZOBACZ VIDEO

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego szkolili się w Bieszczadach. – Możecie zobaczyć migawki ze szkolenia ratowników LPR w Bieszczadach. Jako Grupa Bieszczadzka GOPR, z uwagi na specyficzny teren, bardzo często korzystamy z pomocy LPR. Dzięki takim szkoleniom jak to, ta współpraca wygląda wzorcowo – podkreślają bieszczadzcy goprowcy.

 

Wiecie już, że #latamybyratować to misja #lpr, którą traktujemy bardzo poważnie. Bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszych Pacjentów oraz Załóg są dla nas najważniejsze! Dlatego też w #lotniczepogotowieratunkowe przykładamy dużą wagę do stałego podnoszenia i utrzymywania posiadanych kompetencji. Wymagamy od siebie więcej niż opisane minimalne standardy. Z tego powodu nasi Pracownicy uczestniczą w wielu szkoleniach, w tym autorskich… – czytamy na facebookowej stronie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego pod interesującym filmem.

Film przedstawia szkolenie w Wetlinie podczas, którego lekarze i CZaH’y mieli okazję doskonalenia w zakresie wykonywania określonych technik, takich jak zakładanie drenażu klatki piersiowej, wykonywanie torakotomii, nakłucia tchawicy przy pomocy gotowego zestawu, czy intubacji dotchawiczej w trybie RSI z wykorzystaniem listy kontrolnej.

źródło: GOPR Bieszczady/Lotnicze Pogotowie Ratunkowe/FB

video: Autorem filmu ratownik górski (i pokładowy) – Jarek Makutynowicz

31-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)