REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Trudna trasa, a do tego zarośla zasłaniające drogę (ZOBACZ FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną trafił filmik z przejazdu drogą powiatową nr 2235R relacji Sanok-Dobra w Międzybrodziu. Widać na nim zarośla przysłaniające kierowcom widoczność na ostrym zakręcie. Jak się dowiadujemy, koszenie pobocza w tym rejonie wykonywane jest dwa razy w roku. Niemniej jednak, w najbliższym czasie, zarośla zostaną usunięte.

Czytelnik Esanok.pl zaapelował o interwencję w sprawie roślinności znajdującej się na poboczu drogi powiatowej na odcinku w Międzybrodziu, niemal całkowicie przysłaniającej drogę za zakrętem.

Droga Sanok-Mrzygłód jest bardzo niebezpieczna. Dużo zakrętów, trudno muszą być, ale żeby widoczność na drodze była przesłaniana przez krzaki, to niewiarygodne! Czy musi zdarzyć się wypadek, aby zarządzający tą drogą wycięli niepotrzebne krzaki? – denerwuje się nasz Czytelnik.

Dodam, że trzymający telefon przy uchu kierowcy takie zakręty ścinają, więc o tragedię nie trudno – uzupełnia autor zgłoszenia.

ZOBACZ FILM


źródło: materiały nadesłane

W filmie zaprezentowany jest fragment drogi powiatowej nr 2235R Sanok-D0bra w Międzybrodziu. O jej stan dba Powiatowy Zarząd Dróg. Jak udało nam się dowiedzieć, koszenie poboczy odbywa się na tym odcinku dwa razy w roku w okresie letnim.

Znamy problem i próbujemy z nim walczyć. Wiemy, że występuje tam specyficzny gatunek roślinności. Przyrost następuje bardzo szybko. Mamy zaplanowany harmonogram koszenia oraz wycinania roślin. Prace na opisywanym fragmencie pobocza są przewidziane w najbliższym czasie – informuje Wojciech Naparła, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku.

PZD utrzymuje ponad 215 km dróg na terenie całego powiatu sanockiego.

19-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)