REKLAMA
REKLAMA

Nieporozumienie na uroczystym otwarciu Wierchów. Wyczytano byłych burmistrzów, których nie zaproszono… (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas ostatniej sesji rady miasta poruszono temat zaproszeń na uroczyste otwarcia miejskich obiektów dla byłego burmistrza Tadeusza Pióro oraz wiceburmistrza Edwarda Olejko. W trakcie święta na Wierchach, włodarze z poprzedniej kadencji byli wyczytywani i proszeni o odebranie pamiątkowych statuetek, ale nie mogli tego zrobić, ponieważ… zaproszenia nie zostały do nich wysłane.

W czasie otwarcia Wierchów wyczytano kilka osób do odebrania statuetki, w tym były burmistrz Tadeusz Pióro oraz wiceburmistrz Edward Olejko. Jak mogli tę statuetkę odebrać, skoro nie otrzymali zaproszenia? Panie burmistrzu, czy to było niedopatrzenie, przypadek, czy może złośliwość, o którą pana nie podejrzewam? – mówił podczas sesji Rady Miasta Sanoka radny Roman Babiak.

Pod koniec obrad, głos zabrał nowy sekretarz miasta Bogdan Struś: – Faktycznie, zaproszenia nie zostały wysłane. Zdarzyło się tak, z powodu niedopatrzenia jednego z pracowników. Nie było tutaj żadnego „drugiego dna”. Zaręczam, że burmistrz Tomasz Matuszewski miał bardzo duży dyskomfort z tego powodu. O tym, że chcieliśmy obecności obu panów świadczy fakt, że dla pana Tadeusza Pióro oraz Edwarda Olejko zostały przygotowane statuetki.

Na otwarcie Wierchów nas nie zaproszono. Efekt był taki, że spotkaliśmy się z opiniami, w których zarzucano nam brak klasy. Mówiono, że się obraziliśmy i celowo nie pojawiliśmy się na otwarciu. Nie komentuję tłumaczenia, jakoby jeden z pracowników miał zawinić przy wysyłaniu zaproszeń. W podobnych sytuacjach, zawsze otrzymywałem listę osób, które zapraszaliśmy na daną uroczystość, analizowałem ją i zatwierdzałem – mówi Tadeusz Pióro, były burmistrz Sanoka.

Zastanawiałem się, czy to miał być jakiś żart? Z pewnością wyczytywanie osób, których na uroczystość nie zaproszono jest lekko mówiąc niesmaczne – mówi Edward Olejko, były wiceburmistrz Sanoka. – Po otwarciu Wierchów zadzwoniłem do urzędu z prośbą, aby więcej do takich nieporozumień nie dochodziło. Z kolei jeśli chodzi o otwarcie dworca, zaproszenie otrzymałem krótko przed dniem zaplanowanej uroczystości, już po terminie potwierdzenia obecności.

FRAGMENT OSTATNIEJ SESJI RADY MIASTA

BURMISTRZ ZAPRASZA BYŁYCH WŁODARZY DO ODEBRANIA STATUETKI PODCZAS OTWARCIA DWORCA

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dworzec oficjalnie otwarty! „Wygląda atrakcyjnie” (VIDEO, SONDA)

UROCZYSTE OTWARCIE: Legendarny stadion „Wierchy” zmienił swoje oblicze! (FILM, ZDJĘCIA)

31-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)