REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Agresywny pieszy w centrum miasta (VIDEO)

SANOK: Agresywny pieszy w centrum miasta (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną przesłano kolejny filmik z samochodowej kamerki. Nagranie przedstawia agresywne zachowanie mężczyzny przechodzącego przez przejście dla pieszych na ul. Kościuszki w Sanoku.

Ufając widniejącym na nagraniu zapisom, do zdarzenia doszło 13 listopada br. przed godziną 18:00 na przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki w Sanoku.

Młody mężczyzna wszedł na „pasy”, a tuż przed nimi dość gwałtownie zatrzymał się osobowy renault. Przynajmniej samo hamowanie rozpoczęło się w niedalekiej odległości od przejścia. Kilka chwil później, pomiędzy uczestnikami tego zajścia najprawdopodobniej doszło do przepychanki słownej lub wymiany gestów. W dalszej części zapisu video pieszy podchodzi do samochodu i uderza ręką w okolice drzwi. Auto odjeżdża.

Tego typu agresywne zachowania pieszych, rowerzystów czy kierowców są w ostatnich miesiącach przedmiotem wielu dyskusji w całej Polsce. Ogólnopolskie media publikują kolejne już nagrania z kamer zamontowanych w samochodach, prezentujących różne zachowania wymienionych uczestników ruchu drogowego.

Według najnowszych danych Instytutu Transportu Samochodowego nawet 80 proc. kierowców codziennie spotyka się z agresywnym zachowaniem na drodze. Należą do nich nie tylko wyzwiska czy rękoczyny. Agresja drogowa to także nadmierna prędkość lub brak szacunku dla innych uczestników jazdy – pisała niedawno Gazeta Krakowska. W artykule: „Agresja na drodze, czyli najbardziej niebezpieczne zachowania” autor Paulina Padzik podaje różne przykłady agresywnych zachowań, jak choćby: oślepianie światłami, nadużywanie klaksonu czy agresja werbalna i obraźliwe gesty.

Jeśli chodzi o „współpracę” kierowców z pieszymi, tutaj również bywa różnie. Do takiej sytuacji doszło w Radlinie w województwie śląskim:


źródło: Youtube.com / Awantura na środku drogi w Radlinie. Radio90
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Niebezpiecznie zdarzenie nagrane przez samochodową kamerkę (VIDEO)

SANOK: Nagranie z samochodu. Tym razem Królowej Bony i podwójna ciągła (VIDEO)

SANOK: Słynne skrzyżowanie. Kolejne niezwykle groźne zachowanie kierowców (VIDEO)

VIDEO OD INTERNAUTY: Naganne zachowanie motocyklistów!

źródło: materiały nadesłane, Gazeta Krakowska – „Agresja na drodze, czyli najbardziej niebezpieczne zachowania”, Radio90, Youtube.com

14-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)