REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Agresywny pieszy w centrum miasta (VIDEO)

SANOK: Agresywny pieszy w centrum miasta (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną przesłano kolejny filmik z samochodowej kamerki. Nagranie przedstawia agresywne zachowanie mężczyzny przechodzącego przez przejście dla pieszych na ul. Kościuszki w Sanoku.

Ufając widniejącym na nagraniu zapisom, do zdarzenia doszło 13 listopada br. przed godziną 18:00 na przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki w Sanoku.

Młody mężczyzna wszedł na „pasy”, a tuż przed nimi dość gwałtownie zatrzymał się osobowy renault. Przynajmniej samo hamowanie rozpoczęło się w niedalekiej odległości od przejścia. Kilka chwil później, pomiędzy uczestnikami tego zajścia najprawdopodobniej doszło do przepychanki słownej lub wymiany gestów. W dalszej części zapisu video pieszy podchodzi do samochodu i uderza ręką w okolice drzwi. Auto odjeżdża.

Tego typu agresywne zachowania pieszych, rowerzystów czy kierowców są w ostatnich miesiącach przedmiotem wielu dyskusji w całej Polsce. Ogólnopolskie media publikują kolejne już nagrania z kamer zamontowanych w samochodach, prezentujących różne zachowania wymienionych uczestników ruchu drogowego.

Według najnowszych danych Instytutu Transportu Samochodowego nawet 80 proc. kierowców codziennie spotyka się z agresywnym zachowaniem na drodze. Należą do nich nie tylko wyzwiska czy rękoczyny. Agresja drogowa to także nadmierna prędkość lub brak szacunku dla innych uczestników jazdy – pisała niedawno Gazeta Krakowska. W artykule: „Agresja na drodze, czyli najbardziej niebezpieczne zachowania” autor Paulina Padzik podaje różne przykłady agresywnych zachowań, jak choćby: oślepianie światłami, nadużywanie klaksonu czy agresja werbalna i obraźliwe gesty.

Jeśli chodzi o „współpracę” kierowców z pieszymi, tutaj również bywa różnie. Do takiej sytuacji doszło w Radlinie w województwie śląskim:


źródło: Youtube.com / Awantura na środku drogi w Radlinie. Radio90
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Niebezpiecznie zdarzenie nagrane przez samochodową kamerkę (VIDEO)

SANOK: Nagranie z samochodu. Tym razem Królowej Bony i podwójna ciągła (VIDEO)

SANOK: Słynne skrzyżowanie. Kolejne niezwykle groźne zachowanie kierowców (VIDEO)

VIDEO OD INTERNAUTY: Naganne zachowanie motocyklistów!

źródło: materiały nadesłane, Gazeta Krakowska – „Agresja na drodze, czyli najbardziej niebezpieczne zachowania”, Radio90, Youtube.com

14-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)