REKLAMA
REKLAMA

Wielka sprawa dla sanockiej siatkówki. Przy SP nr 8 powstanie Siatkarski Ośrodek Szkolny!

SANOK / PODKARPACIE. Na tę chwilę działacze zajmujący się siatkówką w Sanoku czekali kilkanaście miesięcy. Tyle właśnie trwały starania o powstanie w naszym mieście SOSu, czyli Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Czwartego na Podkarpaciu. Dla Sanoka oznacza to ogromne wsparcie siatkarskiej centrali w procesie szkolenia młodzieży.

Tomasz Sokołowski

Partnerem medialnym Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Sanoku został portal:

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki. SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego. W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy i instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy. Dzięki temu lokalna społeczność aktywizuje się i tworzy społeczną strukturę wsparcia dla inicjatywy.

Wszystkich młodych sympatyków siatkówki, do zostania członkiem SOSu w Sanoku, zachęca Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku, gdzie powstanie czwarta na Podkarpaciu baza tego programu. Patronat nad tą inicjatywą objął burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

SOS w SP 8 w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i klubem TSV Sanok uruchomił nabór na rok szkolny 2019/2020 dziewcząt i chłopców do klas sportowych o profilu siatkarskim. Nabór do klas: IV, V, VI, VII i VIII. Deklaracja zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej: www.sp8.sanok.pl.

Siatkarski Ośrodek Szkolny zapewnia:

  • opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i dydaktycznej
  • utrzymanie wysokiego poziomu intelektualnego klasy
  • ubiór treningowy (koszulki, dresy)
  • wyjazdy na zawody sportowe
  • współpracę z klubem
  • możliwość kontynuowania nauki w szkołach średnich o tym samym profilu
  • doskonale wyposażoną, nowoczesną salę gimnastyczną

Zapisy od 4 marca 2019 roku w sekretariacie szkoły

Baza SOS w Sanoku będzie czwartą tego typu instytucją na Podkarpaciu. SOSy istnieją już w Rzeszowie, Jarosławiu i Ropczycach. Szczególnie w Rzeszowie widać efekty współpracy siatkarskiej centrali z lokalnym samorządem. Drużyny młodzieżowe ze stolicy Podkarpacia regularnie zdobywają złote medale mistrzostw Polski w rozgrywkach szkolnych, a najzdolniejsi zawodnicy mają szansę zasilić Asseco Resovię, klub występujący na poziomie Plus Ligi.

Celem SOS jest upowszechnianie sportu, pobudzenie do aktywności fizycznej młodzieży nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym. Popularność siatkówki w Polsce, nowoczesny sprzęt, w który wyposażona jest każda uczestnicząca w projekcie szkoła i nowatorskie podejście do procesu szkoleniowego, dają nadzieję na sukces. Projekt powstał również po to, by przez ciągłość i dynamikę zajęć propagować zdrowy tryb życia dzieci i młodzieży. Tym bardziej, że siatkówka to sport ogólnorozwojowy, a przez to uniwersalny.

Sprzęt nawet za 80 tys. zł!

Współpraca w ramach SOS to ogromna pomoc w zakresie poszerzenia zasobów sprzętowych bazy. Do Sanoka mogą trafić akcesoria do nauki gry w siatkówkę nawet za 80 tys. zł!

Otrzymamy stroje sportowe dla podopiecznych (koszulki, dresy), wysokiej klasy piłki, nowoczesne trenażery (stojaki z elementami doskonalącymi technikę – przyp. red.), a może nawet maszynę do zagrywek. Koszt tylko tego ostatniego elementu to około 30 tys. zł – nie ukrywa zadowolenia z uruchomienia projektu Robert Zoszak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku.

O SOS w Sanoku będziemy informować na bieżąco.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Historyczny sukces TSV! Juniorzy z Sanoka w półfinale mistrzostw Polski (FILM, FOTO)

źródło: Red., SOS / Młodzieżowa Siatkówka

01-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)