REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Kontrole sanepidu i policji (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci każdego dnia prowadzą działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu jak też turyści odwiedzający Bieszczady zasłaniają usta i nos, a także czy zachowują odpowiedni dystans. W środę, działania prowadzono wspólnie z przedstawicielami sanepidu.

Policjanci regularnie prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. Funkcjonariusze i przedstawiciele Inspekcji Sanitarnej w Ustrzykach Dolnych w środę kontrolowali sklepy i inne lokale usługowe. Zwracano uwagę, czy klienci oraz pracownicy tych obiektów przestrzegają obowiązku zasłaniania nosa oraz ust. Takie wzmożone kontrole będą kontynuowane.

Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Pamiętajmy, że nadal panuje pandemia i wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem. I chociaż podczas przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze stosowali pouczenia, to w przypadkach rażącego naruszenia przepisów mogą nałożyć mandat do 500 zł, bądź skierować wniosek do sądu o ukaranie, a także powiadomić inspektowa sanitarnego. Grzywna nałożona przez tę instytucję to kwota nawet 30 tys. zł.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

13-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)