REKLAMA
REKLAMA

Czy sanoczanie noszą maseczki? Dane Policji

SANOK / PODKARPACIE. Od 16 kwietnia obowiązuje nas, w miejscach publicznych, zasłanianie ust oraz nosa. Czy sanoczanie wywiązują się z tego obowiązku? Możemy to sprawdzić między innymi bazując na danych przekazanych z Policji.

Niezasłanianie ust i nosa to naruszanie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Mówi o tym artykuł 54 kodeksu wykroczeń. Nie mamy więc możliwosci wglądu w szczególowe dane, bo pod tym artykułem przeprowadzano interwencje, choćby pod kątem zakazu gromadzenia się.

Art. 54. Naruszanie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych.

– Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany – czytamy w kodeksie wykroczeń. 

Jeżeli chodzi o interwencje podejmowane w związku z popełnieniem wspomnianego wykroczenia, od 1 kwietnia do 3 maja sanoccy policjanci wystawili w sumie 7 mandatów oraz sporządzili 24 notatki w związku z odmową przyjęcia mandatu.

Na dzień 3 maja, łączna kwota, jeżeli chodzi o wysokość wystawionych mandatów (7) wynosi 1850 zł.

Warto podkreślić, że w większości przypadków, policjanci stosowali za powyższe wykroczenie pouczenie. Dane nie są precyzyjne, ale mówimy o kolejnych 100-150 interwencjach policjantów, zakończonych wspomnianym pouczeniem.

foto: archiwum eSanok.pl

07-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)