REKLAMA
REKLAMA

SANOK: DZISIAJ sesja powiatowa. Ważą się losy szpitala!

SANOK / PODKARPACIE.W poniedziałek o godzinie 17:00 w Zespole Szkół Nr 5 w Sanoku odbędzie się XXIII Sesja Rady Powiatu Sanockiego zwołana na prośbę grupy radnych, którzy kolejny już raz biją na alarm w związku z aktualną sytuacją finansową szpitala. Obrady będą dotyczyły również konfliktu części pracowników z dyrekcją jednostki.

RADA POWIATU SANOCKIEGO zawiadamia że w dniu 6 lipca 2020 r. o godzinie 17:00  w Zespole Szkół Nr 5 w Sanoku odbędzie się XXIII Sesja Rady Powiatu Sanockiego z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie Sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Prezentacja sytuacji ekonomiczno-administracyjnej SP ZOZ w Sanoku oraz podejmowanych działań naprawczych przez starostę sanockiego.
4. Wystąpienie przedstawicieli związków zawodowych działających w SP ZOZ w Sanoku.
5. Prezentacja sytuacji SP ZOZ w Sanoku przez dyrektora placówki, opis wspólnych działań naprawczych czynionych ze starostą oraz zarządem powiatu.
6. Dyskusja.
7. Zakończenie obrad sesji.

Przewodniczący Rady
Robert Pieszczoch

Przypomnijmy, że inicjatorami wnioski o pilne zwołanie sesji poświęconej sprawom szpitala jest sześcioosobowa grupa radnych. Po raz kolejny biją oni na alarm zwracając uwagę na, ich zdaniem, katastrofalną sytuację finansową sanockiego szpitala. Domagają się oni pilnej organizacji nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Sanockiego poświęconej aktualnej kondycji lecznicy.

Agonia szpitala trwa. Placówka tonie w długach, plan naprawczy jest fikcją, a kolejne pomysły napawają grozą – mówi bez ogródek Sebastian Niżnik, współautor wnioski o zwołanie sesji.

Dokument podpisali: Marzena Dziurawiec, Sebastian Niżnik, Bogdan Struś, Marian Kawa, Tomasz Gankiewicz i Robert Zoszak.

WIĘCEJ TUTAJ:

SANOK: Długi szpitala i konflikt o pensje. Wniosek o pilne zwołanie sesji

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach starosta sanocki Stanisław Chęć oraz starosta bieszczadzki Marek Andruch podpisali porozumienie partnerskie, którego celem jest współpraca szpitali w Sanoku i Ustrzykach Dolnych w zakresie ochrony zdrowia.

WIĘCEJ TUTAJ:

Porozumienie pomiędzy szpitalami w Sanoku i Ustrzykach Dolnych!

archiwum Esanok.pl

źródło: materiały nadesłane

06-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Patryk2020-07-06 20:37:31
0 0
PiS jak również PO jest za cienkie we wszystkim, ażeby wprowadzić zdecydowane zmiany. Kolejne kadencje przemijają, kolejne łatki przyklejane są do tonącego okrętu. Ludzie, obudźcie się. Przy zarobkach 2600 brutto, każdego miesiąca przymusowo zabierane jest wam tylko na ubezpieczenie zdrowotne ~356 zł - rocznie jest to 4272 zł !. W zamian dostajesz karteczkę np. na rezonans magnetyczny głowy za 5 miesięcy! 180 dni to wyrok śmierci w niektórych przypadkach. Cena rynkowa w zależności od miasta 400 - 500 zł max. A ileż razy w życiu jest Ci takie coś potrzebne? Ludzie, jesteście łupieni na każdym kroku. Ostatnia nowelizacja VAT przyniosła masę podwyżek, trafiła się też ciekawa obniżka. Szanowny czytelniku, czy zdajesz sobie sprawę że szanowni posłowie PiS obniżyli podatek na musztardę z 23% na 8% ? To aż 45 groszy oszczędności dla Ciebie przy cenie 3 zł za słoiczek. Z drugiej strony podatek cukrowy pozamiatał wszelkie inne obniżki - oczywiście w trosce o zdrowie naszych dzieci. W zamian w napojach i bułeczkach zamiast cukru dostaniemy Aspartam lub inny słodzik, który wyjdzie nam bokiem w postaci nowotworu. Ci ludzie nie mają pojęcia że ich decyzje oddziaływają na 38 milionów istnień ludzkich w Polsce. Ale dajecie się przekupić 500+, które w rzeczywistości jest zwrotem podatku dochodowego, 300+. Brakuje jeszcze menel+. Pozdrawiam myślących.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)