REKLAMA
REKLAMA

Ktoś zastrzelił psa w Grabownicy (ZDJĘCIA)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. W Grabownicy Starzeńskiej ktoś postrzelił 8-letnią sukę Tosię, psa mieszkanki tej miejscowości. Zwierzę zdechło w męczarniach. Dzisiaj właścicielka otrzymała informację z prokuratury, że śledztwo zostało umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy. – Jestem wściekła. Tosia nie zasłużyła na taką śmierć. Nigdy nikomu nie zrobiła krzywdy – mówi nam zgłaszająca interwencję pani Klaudia.

Tomasz Sokołowski

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w nocy z 23 na 24 sierpnia tego roku w Grabownicy Starzeńskiej w powiecie brzozowskim. 8-letnia suka Tosia, została znaleziona martwa w swojej budzie.

Była zwinięta w kłębek. Po wyciągnięciu z budy, na jej ciele widoczna była rana. Zawieźliśmy ją do weterynarza, który potwierdził, że została postrzelona – opowiada nam pani Klaudia, matka właścicielki psa.

Sprawa natychmiast została zgłoszona na policję. Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie, pod nadzorem miejscowej prokuratury prowadziła śledztwo.

Pies zdechł w męczarniach

Jak informuje Marcin Bobola z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie, w toku śledztwa przeprowadzono wiele czynności, które były nastawione na wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i wykrycie sprawcy. Na początku zlecono wykonanie profesjonalnej sekcji zwłok. Wykonano ją w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii.

Biegli lekarze orzekli, że do zgonu psa doszło w wyniku postrzelenia ze śrutowej broni pneumatycznej. Zwierzę doznało uszkodzenia narządów wewnętrznych i masywnego krwotoku – mówi nam prokurator Marcin Bobola.

Nie znaleziono jednak amunicji, której użyto do, jak się okazało, śmiertelnego zranienia czworonoga.

foto (2): nadesłane / archiwum prywatne

Zabezpieczono wiatrówkę sąsiada

Kolejne działania śledczych skupiły się na zabezpieczeniu i zbadaniu wiatrówki sąsiada.

Sąsiad miał status osoby podejrzewanej o możliwość popełnienia przestępstwa – zaznacza Marcin Bobola. – Zabezpieczoną śrutową broń pneumatyczną posiadał legalnie. Na tego typu broń nie potrzeba jakichkolwiek pozwoleń i nie daje ona możliwości indywidualnej identyfikacji nawet w przypadku, gdyby została znaleziona amunicja.

Śledztwo umorzone

Dzisiaj pani Klaudia otrzymała pismo z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie, w którym poinformowano o umorzeniu śledztwa.

Jestem wściekła. Tosia nigdy nikomu nie zrobiła krzywdy. Nie zasłużyła na taką śmierć – mówi matka właścicielki psa. – Postanowiłam, że prześlę prośbę o nagłośnienie sprawy, aby przynajmniej ludzie dowiedzieli się, w jaki sposób zginął ten pies.

Śledztwo zostało umorzone wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa.

Nie było świadków zdarzenia, nikt też nie przyznał się do winy. Zabezpieczona broń i amunicja była posiadana legalnie. Nie było zatem podstaw do postawienia komukolwiek zarzutów – mówi Marcin Bobola z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie.

* imię autorki prośby o nagłośnienie sprawy zostało zmienione

08-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)