REKLAMA
REKLAMA

Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza do zwiedzania

SANOK / PODKARPACIE. Od 4 maja czynne jest Muzeum Historyczne w Sanoku. Można go bezpłatnie zwiedzać w poniedziałki w godz. 8:00 – 12:00 oraz od wtorku do niedzieli w godz. 9:00 – 17:00. Jednorazowo do budynku może wejść 99 osób, natomiast grupy nie powinny przekroczyć 6 osób. Niestety, nie będzie możliwości skorzystania z usług przewodnika.

Zwiedzający bez obaw mogą spacerować po obiektach muzeum, ponieważ budynek jest odpowiednio przygotowany pod względem sanitarnym na przyjęcie gości.

Muzeum Historyczne w Sanoku, mimo trudnego czasu związanego z pandemią koronawirusa, poszerza ofertę kulturalną.

Od 5 maja, we współpracy z Fundacją Beksińskich, umożliwiliśmy wirtualny spacer po galerii Beksińskich, wzbogacony treściami narracyjnymi, zdjęciami i filmami – mówi dyrektor Jarosław Serafin. – Ponadto czynna jest wystawa Joanny Szostak-Rogoz. Aplikujemy też do projektu „Kultura w sieci”, w ramach którego chcemy umożliwić gościom wirtualne zwiedzanie muzeum, nie tylko w języku polskim, ale również w trzech językach obcych. Możliwe będzie też wirtualne zwiedzanie kolekcji sakralnej oraz udział w warsztatach ikonopisania.

Dyrektor przygotowuje się także do nakręcenia filmu promującego Muzeum Historyczne.

Na 18 maja zaplanowana jest plenerowa wystawa papieska związana z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II, zaś w sierpniu, zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę z okazji 100. rocznicy bitwy warszawskiej oraz udziału w niej II Pułku Strzelców Podhalańskich. W planie jest także kino letnie na dziedzińcu zamkowym.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

13-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)