REKLAMA
REKLAMA

Objazdowa komisja po drogach. Mobilizacja mieszkańców

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Dziś (21 bm.) o godzinie 16 rozpocznie się Komisja Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska działająca przy Radzie Powiatu Sanockiego. Planowana komisja ma mieć charakter objazdowy. Radni będą wizytować na drogach w Czerteżu, Lisznej i Załużu. We wszystkich tych miejscach trakty wymagają pilnych remontów.

Komisja ma rozpocząć prace na drodze w Czerteżu. Następnie udać się do Lisznej. I na końcu do Załuża.

Wiemy nieoficjalnie, że wśród lokalnych społeczności trwa mobilizacja. Ludzie chcą jeszcze mocniej wyartykułować, jak niezbędne są wspomniane remonty.

– Nie odpuścimy – mówią zdecydowanie mieszkańcy Lisznej. – Ta droga jest naprawdę w tragicznym stanie.

 

Nie lepiej jest w Czerteżu czy Załużu.

– Ponad 2,5 kilometrowy odcinek, z którego korzystają mieszkańcy pracujący w sąsiednim powiecie i tysiące turystów. Droga prowadząca do ruin Zamku Sobień. Aż prosi się o remont – mówi jeden z mieszkańców Załuża.

21-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Jolanta 2020-05-21 10:56:24
0 0
Czy nie osoby odpowiedzialnej za drogi ? Wystarczy pomiar i zapis o natychmiastowym remoncie dokumentacja plus fotografia .Wykonawcow chyba nie brakuje .Napewno jest wiec po co jest komisja ? Zbednie wydawane pieniadze !!!!
Odpowiedz
Pani Jolanto2020-05-22 00:59:59
1 0
radni muszą się wykazać. Należy podkreślać wszystkie najdrobniejsze szczegóły ich działań, pisać w gazecie i internecie, mnożyć wpisy o postępach prac nad posiedzeniami nad zarządzeniami, o zebraniach na których to wielogodzinne , wielodniowe obrady dla dobra mieszkańców przyniosą planowane efekty w podnoszeniu wskaźników bezpiczeństwa. No Pani Jolanto, to jest prawdziwe tętno pulsu i aż dziw bierze, że całe planowane 2500m zostało zredukowane w tekście do marnego 2,5 km a na dodatek nie wymieniono z tytułów, imion i nazwisk członków a może i członkiń tejże komisji. Cho, cho tylko patrzeć jak redaktor po uszach dostanie no chyba, że ze względu na charakter komisji objedzie ona także samego redaktora ale on wtedy będzie miał się okazję zrehabilitować wysyłając ze smartfonem fotografa co znakomite zdjęcia dróg zrobił, bo taki to teraz nafotografuje komisję jak zasłużenie uradzili w pocie czoła co z dziurawą drogą, należy zrobić. Pani Jolanto, to może zaowocować sukcesem całej komisji. Spokojna więc głowa. Dajmy objazdowej komisji działać to może już w niedalekiej przyszłości dowiemy się co objechali.
Pokaż więcej komentarzy (19)
Pokaż więcej komentarzy (19)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

VON2020-05-21 08:59:51
1 0
Droga Komisjo oceńcie bezstronnie drogę Załuż - Sobień. To wstyd dla Sanoka, że w miejscu gdzie kończy się dziurawy asfalt zaczyna się powiat leski. Ta droga może być małą obwodnicą w kierunku na Przemyśl odciążyć ruch samochodowy w Dzielnicach Posada i Olchowce.
Sanoczanin2020-05-21 09:14:28
0 0
Na Dąbrówce niektóre ulice wcale nie mają asfaltu, po większym deszczu jest istne bajoro nie wspominając co się dzieje na wiosnę po roztopach WSTYD !!!!
..2020-05-21 09:24:24
0 0
te trzy odcinki drogi wymagają naprawy, bez dyskusji
O pomstę do nieba!!2020-05-21 10:12:27
2 0
Ludzie!!! Otwórzcie oczy !!! Jakie władze mamy!!! Stworzono KOMISJĘ ???? Marnotrawstwo pieniędzy!! Dziecko by wiedziało, że te drogi nadają się do remontu!! Bez komisji. Tu nie ma tłumaczenia, że funduszy brak i że nie jest przewidziana do remontu. Tu powinno być tłumaczenie ale we prokuraturze o niedopilnowanie obowiązków służbowych. Za stan dróg ktoś odpowiada. I na pewno nie my mieszkańcy, bo my płacimy podatek na remont dróg w cenie paliwa.
wyborca z Doliny2020-05-21 10:15:11
1 0
A co z drogą Mrzygłód Dobra - tutaj dopiero są warunki ekstremalne, dodatkowo bardzo duży ruch bo oprócz mieszkańców Doliny jeszcze i z sąsiedniej Gminy Dydnia plus łódki z kruszywem. Kolejna Droga Mrzygłód Tyrawa Wołoska - do Lisznej na zdjęciach wygląda lepiej ....
A Gajowa już po remoncie:)2020-05-21 10:21:20
2 0
Miasto szybciej niż powiat uwinęło się z remontami. Przykładem jest ul. Gajowa. Wyremontowali aż ręce opadają. Po kilku dniach nie dość że wypadły wszystkie załatane dziury to jeszcze nowych po deszczu przybyło. To jest dopiero marnotrawstwo miejskiej kasy ...
To jakiś żart 2020-05-21 10:53:36
3 0
Dlaczego droga w Płowcach i Stróżach Małych nie jest również brana pod uwage? Przydałoby się żeby komisja przyjechała także do tych miejscowości i sprawdziła w jakim opłakanym stanie jest droga i potrzebny jest nowy asfalt a nie tylko łatanie dziur kamyczkiem, gdzie zaraz spowrotem jest ogromna dziura. Ludzie prawie po rowach jeździli żeby tylko ominąć dziury, ale tak sie nie dało ponieważ jest dziura na dziurze. Samochody na tych odcinkach ogromnie cierpią, nie wspomne o ludziach którzy wieczorami po zmroku wracają pieszo do swych domów, poniewaz nie mają samochodów, to mogą sobie nogi połamać na tych dziurach. Niech sie w końcu ktoś tym zajmie bo to jest jakaś masakra!
Tak to jakiś żart2020-05-21 11:18:47
1 0
bo spowrotem piszemy nieco inaczej - z powrotem. Szanowna redakcjo piszecie o Licznej? Gdzie to jest? W gminie Sanok jest miejscowość Liszna....Za chwilę sezon z pontonami się rozpocznie...Właśnie tą drogą kilka razy dziennie odbywa się transport pontonów...Dziura na dziurze...Jadąc rowerem łatwo wybić sobie zęby, o sprychach rowerowych nie wspomnę. Transport drzewa z lasu, spory tonaż samochodów ciężarowych robi swoje....Komisja mam nadzieję dojdzie do właściwych wniosków, materiał video - foto mile widziany...bo wiadomo - pieniędzy na remonty ni ma i nie będzie...
Mam dość2020-05-21 11:42:10
1 0
Kiedy jakaś komisja czty referendum miasta w sprawie wypiepszenia Matuszewskiego,nie głosowałem na niego nie jest w moich oczach wiarygodny i to się potwierdza,ludzie ten nierób sprzeda całe miasto a wy nic,zero reakcji.
Do Mam dość 2020-05-21 12:02:39
1 0
moim kandydatem też nie był, ale przypominam , że mamy demokrację. Wygrał burmistrz w demokratycznych wyborach i ja to szanuję. Ma szansę więc niech z niej korzysta. Szkoda, że obecna władza jak z PRL zapomniała co to demokracja, jak i Ty
Wysoka Komisja ustaliła, co następuje2020-05-21 13:09:19
1 0
dziury w drogach to wina poprzedników (ale nie tych słusznych, tylko tych niesłusznych). My nie naprawimy bo nie ma kasy. To wina poprzedników (ale tych niesłusznych). Poprosimy nasze usmiechniete fotki na strone albowiem to my są Władza!!
@Do mam dość2020-05-21 13:12:51
1 0
wybrano go, bo sanoczanie dali się nabrać na gruszki na wierzbie (lotnisko, porodówka - do której przywrócenia burmistrz nie miał kompetencji bo to domena powiatu), które ten pan obiecywał. A co mamy zamiast gruszek na wierzbie? Pretensje do radnych że zadają pytania, pretensje do posła za rzekomy brak współpracy, skłócenie się z wójtami okoliczmnych gmin za brak rozmowy o poszerzeniu miasta, Myszę i ekipę w urzędzie, Dyzia Marzyciela do niedawna w spółce, pomimo 10 miesięcy winnego zalania basenów nie ma, i nic ponad to........
pinokio2020-05-21 13:34:49
1 0
Komisja pojedzie w teren przedstawi najgorsze drogi do realizacji a na końcu zapadnie decyzja że będzie robiona droga do Strachociny. Czy ktoś chce dyskutować?.
J2020-05-21 13:47:05
0 0
Prosze o remont drogi w zaluzu odcinek od sklepu Pani Teresy Buczek az pod Zamek Sobien. Liszna i Czertez moga poczekac a w szczegolnosci Czertez bo ono z g.... slynie
Xyz2020-05-21 16:14:51
0 0
Zapraszam szanowna komisję żeby przejechała się droga z Pisarowiec do Markowiec przez tzw. Podgaj. Dziura na dziurze!
tak2020-05-21 18:04:31
1 0
Wygrał, bo ludzie harowali, żeby wygrał a teraz ich nigdzie nie ma..tylko myszy,,dyzio, pinokio i rzeszów, to kompromitacja i tyle, to bedzie krótki dystans.
Anonim2020-05-21 18:49:47
1 1
Potrzeb jest bardzo dużo. Drogi w wielu miejscach są w złym stanie. Nie byłyby w takim stanie, gdyby kilka lat temu róbowano je wyremontować. Mam na myśli drogę do Lisznej i drogę w Załużu. Co na to radny Sebastian Niżnik. Był cztery lata starostą, w sejmiku władzę miała PO i PSL. I nie podjął się remontu tych dróg. Moim zdaniem gmina Sanok (wiejska) za dużo oczekuje. Stan finansowy gminy od lat wielu jest dobry, trzeba dołożyć się do remontu dróg, które już dawno powinny być pod zarządem gminy. A co wspólnego ma droga w Płowcach i Strożach z powiatem. Tylko tyle, że ktoś głupio tak kiedyś zadecydował. To gminy Sanok (wiejskiej) nie stać na wyremontowanie tego krótkiego odcinka? Na pewno stać.
Ferdek 2020-05-21 19:08:36
0 1
Pisiory to dno!!!!
Do anonim2020-05-22 00:39:27
1 0
Ale skoro już podjęto decyzję, że drogi w Płowcach i Stróżach należą do powiatu to wydaje mi sie, że także powinni się nimi zająć, a uwierz, że ten "krótki odcinek" jest w gorszym stanie niż droga w Lisznej czy Czerteżu. W Płowcach i Stróżach również są mieszkańcy i także walczą o porządny remont, ale nie wzięto nawet tych wiosek pod uwagę.