REKLAMA
REKLAMA

POWIAT: „Realizujemy potrzeby mieszkańców”. Most w Tyrawie kosztował 6 milionów (ZDJĘCIA)

TYRAWA SOLNA / PODKARPACIE. Zakończyły się prace przy budowie mostu w ciągu drogi powiatowej Mrzygłód – Tyrawa Wołoska w miejscowości Tyrawa Solna. Most został przekazany do użytkowania w piątek, 6 listopada. To bardzo dobra informacja dla kierowców i mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy od grudnia 2019 roku musieli zmagać się z dużymi utrudnieniami.

– Budowa mostu w Tyrawie Solnej to ostatnie zdanie, z ośmiu, które realizowaliśmy w ramach dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych przyznanych w 2019 roku. W ubiegłym roku udało się wykonać 5 zadań, w roku 2020 kolejne trzy zadania. Budowa przebiegła zgodnie z planem. Cieszymy się, że udało się wykonać to zadanie w tej części powiatu. Mamy jednak świadomość, że kolejne wyzwania przed nami, takie jak choćby remont drogi Mrzygłód-Tyrawa Solna – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki.

Nowy most w Tyrawie Solnej ma nośność 50 ton, 71,80 m długości, jezdnię o szerokości 7 m oraz chodniki o szerokości 2×1,50 m. Całkowita szerokość mostu to 12,12 m.

– Jako samorządowcy mimo trwającej epidemii realizujemy wiele zadań inwestycyjnych i bieżących. Pokazujemy w ten sposób, że czas nie zatrzymał się w miejscu a potrzeby mieszkańców są na bieżąco w miarę możliwości finansowych realizowane. Powiat dzięki dobrej współpracy na linii rząd i inne samorządy realizuje wiele inwestycji. Most w Tyrawie Solnej, remont ulicy Traugutta, kończący się remont 800-lecia, to tylko niektóre przykłady pozyskanych środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Podziękowania należą się wspomagającym nas parlamentarzystom i pracownikom starostwa. Ci ostatni niekiedy stają na przysłowiowych rzęsach, żeby inwestycje były jakościowo jak najlepsze i rozliczone w terminie. Cieszy mnie, że miasto Sanok chce dołożyć do naszej inwestycji, remontu ulicy Chrobrego – podkreśla Damian Biskup, członek Zarządu Powiatu Sanockiego.

Wartość zadania pn. „Odbudowa mostu z dojazdami w ciągu drogi powiatowej nr 2220R Mrzygłód – Tyrawa Wołoska w km 1 + 616” wyniosła ponad 6 mln złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 4,8 mln złotych.

Inwestycję wsparło również Nadleśnictwo Brzozów, przekazując 300 tys. złotych dotacji.

 

źródło: red. / Starostwo Powiatowe w Sanoku

15-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)