REKLAMA
REKLAMA

W Szpitalu Narodowym przebywa 44 pacjentów. Dziennie szpital kosztuje 700 tysięcy złotych

POLSKA. Szpital tymczasowy na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie, powstał aby zapewnić dodatkowe łóżka dla pacjentów z COVID-19. Według informacji przekazanych przez  Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, w środę przybywało w nim 44 pacjentów. Dzienny koszt utrzymania szpitala to około 700 tysięcy złotych. 

Specjalistyczna opieka dla 1200 pacjentów – takie były plany

Od początku jego funkcjonowania było przygotowanych 300 łózek. Docelowo ta liczba miała się zwiększyć do 1200. 

Aktualnie w szpitalu przebywa wspomnianych 44 pacjentów, na 84 gotowe miejsca. Od początku jego uruchomienia, łącznie hospitalizowano w nim 170 chorych. 

„Pacjenci Szpitala Narodowego korzystają z pełnej obsady personelu przeznaczonego do obsługi 84 gotowych łóżek. Obecnie w szpitalu przebywają 44 osoby, z czego 2 chorych podłączonych jest do respiratorów w sposób nieinwazyjny. Jest to metoda, która nie wymaga intubowania pacjenta, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko powstania respiratorowych zapaleń płuc. Wentylując pacjentów metodą nieinwazyjną nie wprowadzamy do ich tchawicy rurki intubacyjnej, co w konsekwencji zmniejsza lub eliminuje konieczność sedacji, czyli różnego rodzaju celowych działań na układ nerwowych mających obniżyć jego aktywność.

30 pacjentów szpitala tymczasowego, którzy mają wskazania do rehabilitacji, codziennie ćwiczy z fizjoterapeutami CSK MSWiA.

Wczoraj w Szpitalu Narodowym po raz pierwszy przetoczono osocze ozdrowieńca osobie zakażonej koronawirusem” – czytamy w komunikacie szpitala. 

10-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)