REKLAMA
REKLAMA

„Ależ oni mają serce do gry!” Trzy dni rywalizacji piłkarzy Akademii (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej WIKI Sanok (rocznik 2010) na wyjazd do Nadrzecza czekali z wielkim utęsknieniem. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na trzydniowym Turnieju RSSPORT Nadrzecze z klasowymi zespołami z Polski był głównym determinantem wyjazdu.

Relacja z turnieju:

Do Nadrzecza, nasza drużyna przyjechała w piątek wieczorem i jeszcze tego samo dnia zagrała swój pierwszy mecz z Hetmanem Zamość. Od początku meczu akademicy postawili twarde warunki gry a trener drużyny przeciwnej przecierał oczy ze zdumienia, że jego drużyna nie radzi sobie z drużyną o rok młodszą. Akademia Piłkarska Wiki Sanok pojechała na turniej w roczniku 2009, aby się ogrywać przed wiosennym startem ligi. Stare przysłowie mówi „ucz się od lepszych” i właśnie w tym kierunku zmierza sztab szkoleniowy akademii.

Mecz z Hetmanem, zresztą jak każdy inny na turnieju z udziałem naszej drużyny mógł zakończyć się różnie. Wynik był sprawa otwartą do ostatniego gwizdka. Jedyna drużyna na tym turnieju była poza zasięgiem każdego, to SMS Rzeszów, ale z tym należało się liczyć. Z tego meczu oprócz dobrego względnie wyniku na tle innych drużyn mierzących się z SMS wynosimy kilka cennych lekcji.

Nie wyniki były najważniejsze na tym turnieju, a sprawdzenie całej drużyny, graczy podstawowych, zmienników oraz metodologii nauczania gry w piłkę. Nie było meczu, gdzie chłopaki nie zostawiliby serca na boisku. Kilka nietuzinkowych akcji to ozdoby każdego meczu. Wyprowadzanie piłki „od tyłu” , utrzymywanie się przy niej oraz praca nad każdym podaniem mogły cieszyć oczy trenera. Oczywiście nie obyło się bez kilku wpadek, po których z reguły traciliśmy bramki, ale taka jest piłka.

Zawodnicy zakwaterowani byli w komfortowych warunkach, a same mecze rozgrywane były w ogrzewanym balonie. Oczywiście wszystko w reżimie sanitarnym.

Każdy mecz potwierdzał tylko, iż jesteśmy przygotowani, wykonujemy dobra pracę i idziemy w dobrym kierunku. Treningi częstokroć w mrozie, ale zawsze na świeżym powietrzu przynoszą efekt.

Praktycznie do ostatniego meczu nie widać było po młodych adeptach sztuki piłkarskiej żadnego zmęczenia. Coraz większe zrozumienie na boisku dawało widoczne efekty. Z ławki trenerskiej przeciwników słychać było same superlatywy pod kątem naszej drużyny, np. „patrzcie, te maluchy ze sobą rozmawiają, wiedzą co i jak, a wy co?”, „Trenerze, ale przecież wygraliśmy. Tak, ale oni są młodsi od was o rok, a jakie serce do gry mają „.

Po takim turnieju można być tylko DUMNYM z zawodników reprezentujących Sanok oraz Akademię Piłkarską Wiki Sanok. Oceniając turniej całościowo – doskonałe przetarcie przed ligą.

Akademia Piłkarska WIKI Sanok 2010:
Rafał Duży, Dawid Mazgaj, Paweł Koczera, Szymon Kluska, Oliwier Rygiel, Jakub Szczurzydło, Marcel Przybyłowicz, Patryk Hoksa, Szymon Kozak, Patryk Biskup, Gabriel Dufrat, Jakub Drwięga, Mikołaj Juszczyk, Bartosz Wójtowicz.

Trener I : Mariusz Sumara, trener II : Łukasz Rygiel.

źródło: Akademia Piłkarska WIKI Sanok / Fb

foto: nadesłane

19-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Roman Taboła2021-03-07 14:02:20
0 0
super chlopaki
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)