REKLAMA
REKLAMA

Remontują studzienki na Dąbrówce. Wielu kierowców oczekiwało tych prac (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na ul. Krakowskiej regulowane są studzienki. Jak informują drogowcy, prace wynikają z faktu zapadnięcia się ich pod ruchem pojazdów. Remont potrwa do jutra. Wielu kierowców wyczekiwało podjęcia działań w związku ze studzienkami.

Duży remont drogi krajowej na Dąbrówce zakończył się w listopadzie 2019 roku.

Wykonawcą inwestycji była firma Strabag Sp. z o.o., a wartość robót wyniosła blisko 17,5 mln złotych. Prace prowadzone były na odcinku o długości 2,83 km i polegały głównie na: odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych, remoncie kanalizacji drogowej, wykonaniu frezowania nawierzchni, wykonaniu nawierzchni, pracach wykończeniowych, wykonaniu oznakowania dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz wykonaniu elementów ulic.

O kończących się pracach pisaliśmy TUTAJ: SANOK: Nowa odsłona drogi na Dąbrówce. Jak się wam podoba? (ZDJĘCIA)

Pod naszymi publikacjami odnoszącymi się do remontu na Dąbrówce, pojawiły się głosy kierowców, którzy tuż po zakończeniu robót na drodze, zwrócili uwagę na niekomfortowy przejazd po studzienkach.

ZOBACZ: INTERWENCJA: Narzekania na studzienki po remoncie. Pęknięcie przy kratce (ZDJĘCIA)

Wtedy z GDDKiA Oddział w Rzeszowie usłyszeliśmy, że: – Wszystkie prace związane z remontem ul. Krakowskiej i ul. Rymanowskiej w Sanoku zostały już zakończone. Nawierzchnia przy studzienkach nie będzie poprawiana, chyba, że w przyszłości wystąpią jakieś usterki. Wówczas Wykonawca zobowiązany Gwarancją Jakości, przystąpi do ich usunięcia. Gwarancja obowiązuje Wykonawcę do listopada 2024 r. – informowała Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

I takie usterki najwyraźniej wystąpiły.

Prace na ul. Krakowskiej polegają na regulacji wysokościowej studzienek. Wynikają one z faktu zapadnięcia się ich pod ruchem pojazdów. Prace realizowane są w ramach gwarancji, jaką Wykonawca prac przedłożył dla tego zadania. Wszystkie koszty pokrywa Wykonawca remontu w ramach udzielonej gwarancji – przekazała nam dzisiaj Joanna Rarus z GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

Prace zakończą się jutro.

Ponadto, prace gwarancyjne przeprowadzane są dzisiaj na ul. Lipińskiego. Trwa naprawa studzienek kanalizacji deszczowej. Wprowadzono ruch wahadłowy. Remont potrwa do jutra do godziny 15:00.

źródło: Red., GDDKiA Oddział w Rzeszowie

25-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Janusz Futryk2021-03-25 18:17:31
0 0
Zastanawiam się nad jednym czy ten gość co kiedyś zaprojektował kanalizację pod drogą miał swój rozum , wiadomo że ruch drogowy je uszkadza a nie można tych wszystkich studzienek przenieść na chodnik, np; remont drogi ,przecież idąc chodnikiem nie ma takiej możliwości aby je uszkodzić a koszty są nie współmierne co do napraw to aż żal kuperek ściska za projekt remontu.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)