REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Sprzeciw mieszkańców wsi usłyszy cała Polska. Polsat w Zabłotcach (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Sprzeciw mieszkańców wsi usłyszy cała Polska. Polsat w Zabłotcach (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / ZABŁOTCE / PODKARPACIE. Mieszkańcy podsanockich sołectw nie składają broni i do końca walczą o zachowanie statusu wsi. Dzisiaj w Zabłotcach odbyła się kolejna pikieta. Na miejscu pojawiła się kamera telewizji Polsat. Reporterka ogólnopolskiej stacji przeprowadziła wywiady z mieszkańcami. Było również wejście na żywo. Materiały będą emitowane dzisiaj kilkukrotnie w Polsacie i Polsacie News. Przypomnijmy, że zgodnie z procedurą, Rada Ministrów ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego poszerzenia miasta do końca lipca.

Dokładnie o godzinie 9:11 na antenie ogólnopolskiej stacji Polsat News odbyło się wejście na żywo prosto z Zabłociec, gdzie zebrali się mieszkańcy trzech sołectw, które brane są pod uwagę w kontekście toczącej się procedury poszerzenia granic administracyjnych miasta Sanoka. Chodzi oczywiście o Zabłotce, Bykowce i Trepczę. Przy Wiejskim Domu Kultury odbył się kolejny protest w formie pikiety.

Przed kamerą Polsatu wypowiadali się młodsi i starsi mieszkańcy wsi. Wyrażali swój kategoryczny sprzeciw przeciwko włączeniu ich sołectw do Sanoka.

To kolejna odsłona protestów mieszkańców podsanockich sołectw. Walczą oni o zachowanie dotychczasowego statusu ich miejscowości. To już ostatnie dni na próby zaznaczenia swojego zdania i przypomnienia decydentom o wynikach konsultacji społecznych. Przypomnijmy, że w konsultacjach wypowiedziało się 72% mieszkańców 9 wsi, których włączenia chciał burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski. Ponad 98% mieszkańców wyraziło zdanie, że nie chce przyłączenia do miasta. Z kolei jeśli chodzi o konsultacje wśród sanoczan, frekwencja wyniosła 3,77%, a za powiększeniem miasta opowiedziało się 61% respondentów.

Dwa dni temu mieszkańcy wybrali się kilkudziesięcioosobową grupą pojechali do Warszawy, aby wyrazić swoje zdanie w formie pikiety. Kilku reprezentantów całej grupy zostało wysłuchanych przez przedstawicieli rządu. WARSZAWA: Trwa protest mieszkańców Bykowiec, Zabłociec i Trepczy (VIDEO).

Zgodnie z procedurą, Rada Ministrów ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego poszerzenia miasta do końca lipca.

Materiały Polsatu News dotyczące poszerzenia Sanoka będą emitowane dzisiaj o godzinach:

9:11 – Polsat News
10:00 – Polsat News
13:00 – Wydarzenia, Polsat i Polsat News
15:50 – Wydarzenia, Polsat i Polsat News
18:50 – Wydarzenia (główne wydanie), Polsat

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pomysł poszerzenia Sanoka zmiażdżony przez mieszkańców wsi! 98% nie chce do miasta

Konsultacje ws. poszerzenia miasta: Frekwencja w Sanoku 3,77%

Zahutyń znokautował miasto. Konsultacje w gminie Zagórz zakończone

PiS słucha Polaków? To już czas przeszły

Jest opinia wojewody! Bykowce i Zabłotce TAK. Trepcza NIE!

Związek Bieszczadzkich Gmin Pogranicza negatywnie o zmianie granic Sanoka, ale decyzja już zapadła

W sprawie poszerzenia granic Sanoka piłka jest jeszcze w grze? Decyzję poznamy do końca lipca

29-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)