REKLAMA
REKLAMA

Kolejny rok bez Dni Sanoka? (ARCHIWALNE VIDEO i ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dwa lata pandemii wymusiły przerwę w organizacji dużych imprez masowych nie tylko w Sanoku, ale w większości polskich miast. Wiele wskazuje jednak na to, że i w tym roku sanoczanie nie będą bawić się podczas święta swojego miasta. O organizację Dni Sanoka zapytała podczas ostatniej sesji zwyczajnej radna Wanda Kot. W odpowiedzi, usłyszała od władz miasta, że organizowanych jest wiele innych imprez, a Dni Sanoka trudno będzie włączyć w ustalony już harmonogram.

O Dni Sanoka w rozpoczętym sezonie letnim zapytała podczas ostatniej zwyczajnej sesji Rady Miasta Sanoka radna Wanda Kot.

Wanda Kot. Radna Rady Miasta Sanoka. Foto: archiwum prywatne

Zawsze były Dni Sanoka. Co mamy w planie? – zwróciła się do władz miasta przewodnicząca klubu radnych PiS.

Uroczystości, które czekają nas w okresie wakacji, to: 150-lecie straży pożarnej, Tour de Pologne, uroczystości kombatanckie, wakacje z MOSiRem, wspólna uroczystość z Caritasem, Jarmark, dużą uroczystość planują też ojcowie Franciszkanie. Te wszystkie imprezy odbędą się między czerwcem a sierpniem. Natomiast same wakacje z MOSiRem będą dla młodzieży dużym wyzwaniem. Tych uroczystości jest bardzo dużo – zaznaczył w odpowiedzi Grzegorz Kornecki, wiceburmistrz Sanoka.

Grzegorz Kornecki. Wiceburmistrz Sanoka. Foto: UM Sanok

Dni Sanoka proszę Państwa, środki finansowe są takie jakie są, doskonale Państwo wiecie, co zostało zagwarantowane w budżecie miasta. Ilość organizowanych uroczystości jest tak duża, że zobaczymy na jakim etapie będziemy, jeśli chodzi o terminy, które tu się powielają, również Rynek jest w tym czasie zajęty, Błonia również będą zajmowane, więc zobaczymy, jak to się ułoży. Wstępnie przygotowujemy się do tych uroczystości, które są też bardzo istotne. Samo przygotowanie do Tour de Pologne rozpoczęło się już, chociaż termin jest dopiero sierpniowy. Natomiast Dni Sanoka proszę Państwa zobaczymy, jeśli chodzi o organizację tych pozostałych uroczystości, czy uda nam się to wszystko w jakiś sposób wpleść – dodał zastępca burmistrza.

Na słowa wiceburmistrza, radna Kot zareagowała kręcąc głową.

screen z video z sesji Rady Miasta Sanoka / źródło: UM Sanok

W ostatnich kilku latach w mieście nie organizowano Dni Sanoka w formie klasycznej, powszechnie przyjętej i stosowanej w innych ośrodkach, a więc jednego, dwóch lub trzech dni zabawy, koncertów i atrakcji. Ostatnie Dni Sanoka w takim wydaniu odbyły się w 2018 roku. W sobotę 16 czerwca 2018 roku na sanockich Błoniach pojawiło się ponad 10 tysięcy osób. W ramach dwudniowego święta miasta na scenie zagrali i zaśpiewali między innymi: Elektryczne Gitary, Sound’n’Grace, Joe Cocker Project, Power Play, Marcus P, Shantel i Łobuzy. Był pierwszy w Sanoku festiwal kolorów oraz wiele atrakcji dla dzieci. Dodatkowo, na pożegnanie lata na sanockich Błoniach pojawiła się Sylwia Grzeszczak i Natalia Kukulska.

SANOK: Błonia to idealne miejsce na imprezy plenerowe. Zaplanowano koncerty kolejnych gwiazd!

Dni Sanoka 2018. Foto: archiwum eSanok.pl

Rok później, nowy burmistrz Tomasz Matuszewski zdecydował się na inną formę, choć również pod szyldem Dni Sanoka. Święto miasta rozpoczęło spotkanie i wspólny trening z olimpijką Otylią Jędrzejczak. Niedługo później doszło do otwarcia basenów odkrytych. W kolejnych tygodniach zorganizowano: start balonu z Rynku, festiwal „Karpaty – Góry Kultury”, imprezę pod nazwą „Stare kino w Ogrodach Biblioteki”, a także Jarmark Ikon i kino plenerowe. Dni Sanoka w zmienionej formie. Jakie atrakcje? Poznaliśmy plan (ZDJĘCIA). SANOK: Otylia Jędrzejczak szkoliła młodych adeptów pływania! (VIDEO, FOTO).

W 2020 i 2021 roku nie było mowy o imprezach masowych ze względu na pandemię.

Wiele wskazuje na to, że w 2022 roku Dni Sanoka znów nie będzie. Takie można odnieść wrażenie po słowach wiceburmistrza Korneckiego. Będzie można natomiast wziąć udział w wymienionych przez władze miasta imprezach i wydarzeniach.

TAK BYŁO PODCZAS DNI SANOKA W 2018 ROKU:

DNI SANOKA 2018: Joe Cocker Project i Elektryczne Gitary na deser! (FOTO)

Sanockie Błonia wprost kipią! Drugi dzień święta naszego miasta! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Power Play na sanockich Błoniach. To była prawdziwa muzyczna petarda! (FILM, ZDJĘCIA)

Tysiące sanoczan bawi się na święcie naszego miasta! Spektakularna eksplozja kolorów i gwiazdy na scenie! (FILM, ZDJĘCIA)

DNI SANOKA 2018: Na dobry początek szalona EKSPLOZJA KOLORÓW!!! (FILM, ZDJĘCIA)

foto: Red., Tomasz Sowa – archiwum eSanok.pl

POŻEGNANIE LATA 2018:

SANOK: Koncertowy piątek na pożegnanie wakacji. Natalia Kukulska gwiazdą wieczoru (VIDEO, FOTO)

22-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)