REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. 25-latek hodował konopie w ogródku. Grozi mu 10 lat więzienia (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Policjanci z Nowej Dęby zatrzymali 25-latka, który jest podejrzany o posiadanie środków odurzających i uprawę środków odurzających. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed godziną 15, funkcjonariusze z Nowej Dęby, na ul. Kolejowej, w kompleksie leśnym, wylegitymowali mężczyznę. Niósł on plecak, z którego wydobywał się charakterystyczny zapach. Po sprawdzeniu jego zawartości, w reklamówce, policjanci znaleźli rośliny, które wyglądem przypominały konopie indyjskie.

25-letni mieszkaniec Nowej Dęby został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Znalezione przy mężczyźnie substancje przekazano do analizy, która wstępnie potwierdziła, że zabezpieczone substancje to marihuana. Łącznie 841 gramów ziela konopi indyjskich.

Policjanci przeszukali posesję, na której mieszka mężczyzna. W jego kuchni, funkcjonariusze znaleźli suszące się rośliny, a w ogródku zabezpieczyli 22 sztuki krzewów konopi indyjskich innych niż włókniste. Można z nich było wytworzyć znaczną ilość środków odurzających.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie dwa zarzuty – posiadania znacznej ilości środków odurzających i uprawy konopi innych niż włókniste.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz opuszczania kraju. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

źródło: KPP Tarnobrzeg

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BRZOZÓW: 18-latek uderzył w ogrodzenie i uciekł (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

28-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)