REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI. 77-letni fałszywy wolontariusz zbierał datki pod sklepem

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali 77-latka podejrzanego o oszustwo. Z ustaleń wynika, że mężczyzna zbierał pieniądze na rzecz organizacji pożytku publicznego, w której nie pracował. Wyłudzał datki przy jednym ze sklepów. Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego usłyszał zarzut oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 10 policjanci wydziału patrolowo – interwencyjnego zauważyli mężczyznę zbierającego pieniądze do puszki przy jednym ze sklepów na ternie powiatu brzozowskiego. Z ustaleń wynika, że mężczyzna zaczepiał klientów sklepu i wyłudzał od nich pieniądze, podając się za wolontariusza organizacji charytatywnej. Ustalono, że 77-latek od roku, nie jest już wolontariuszem danej organizacji i identyfikator, który posiadał wcześniej, został przez niego skopiowany.

Funkcjonariusze zatrzymali 77-latka podejrzanego o oszustwo. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zbiórki pieniędzy, których dokonywał mężczyzna, były nielegalne.

Osoby, które wpłacały pieniądze na rzecz danej zbiórki proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie celem odzyskania swoich datków.

Ostrzegamy przed oszustami, którzy stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Sprawdzajmy i weryfikujmy organizację na którą chcemy wpłacić pieniądze i nie dajmy się oszukać.

źródło: KPP Brzozów

foto nagłówek: poglądowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE. Pościg za motocyklistą. 185 km/h! (VIDEO)

źródło video: KPP Jarosław


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

12-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)