REKLAMA
REKLAMA

Remont Areny Sanok. Będą podświetlane bandy!

SANOK / PODKARPACIE. Rozpoczęła się modernizacja Areny Sanok. Wcześniej wyremontowano szatnie dla zawodników i sędziów, teraz przyszedł czas na wymianę systemu band. Zmiany unowocześniające obiekt będą dotyczyć również boksów drużyn oraz bramy wyjazdowej dla rolby. Co ciekawe, część band będzie wyposażona w wyświetlacze LED. To jedna z pierwszych tego typu inwestycji na polskich lodowiskach.

O remoncie, który planowany jest w Arenie Sanok wspominaliśmy tutaj:

SANOK. Koniec z lodem na Arenie. Tafla wróci po czterech miesiącach przerwy (ANKIETA, ZDJĘCIA)

W naszej ankiecie dołączonej do artykułu, w większości dobrze ocenili Państwo decyzję o zamknięciu obiektu i przeprowadzeniu potrzebnej inwestycji. Na pytanie „Czy rozmrażanie lodu w Arenie Sanok na początku kwietnia to dobra decyzja?”, odpowiedzi „TAK, przeprowadzenie inwestycji jest priorytetem” udzieliło prawie 76% głosujących. 17% zaznaczyło odpowiedź „NIE, zawodnicy powinni mieć możliwość trenowania na lodzie „, a 7% opowiedziało się za opcją „NIE MAM ZDANIA, trudno powiedzieć”.

Remont właśnie się rozpoczął i jak poinformował na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych (Fb) burmistrz Tomasz Matuszewski: – Modernizacja obejmuje montaż kompletnego systemu band lodowiska wraz z boksami dla hokeistów, sędziów, ławkami kar, bramą wjazdową dla rolby, furtką dla łyżwiarzy i drzwiami dla hokeistów. W czterech miejscach zostaną zamontowane bandy z wyświetlaczami LED. Oszklenie band wykonane z wysoko udarowego akrylu, utwardzonego powierzchniowo, o dużej odporności na zarysowania, umożliwi transmisję telewizyjną także poprzez szyby.

Remont ma zakończyć się na początku sierpnia tego roku. Jego koszt to niespełna 1,5 mln złotych.

Wcześniej MOSiR Sanok poinformował również, że złożony został wniosek do Ministerstwa Sportu, którego celem jest wymiana oświetlenia w Arenie Sanok.

Na ledowe, energooszczędne i nadające się do realizacji TV. Planujemy również wymianę instalacji wentylacji, instalacji odgromowej, wymianę telebimu, wymianę siedzisk oraz zakup nowej rolby.

foto: Tomasz Sowa – archiwum

11-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)